Ciężko się nieśmiać. Odrodzenie Johnny’ego Englisha

20Wrz11

To kolejna gratka dla miłośników Rowana Atkinsona. Znany brytyjski komik powraca w wielkiej parodii Jamesa Bonda, jako agent numer 1 MI7.

https://i1.wp.com/www.heyuguys.co.uk/images/2011/05/Johnny-English-2-Poster.jpg

Oglądając najnowszy film z Rowanem Atkinsonem, kontynuację przygód fajtłapowatego agenta służb specjalnych, aż smutno się robi na myśl, że w roli komika raczej szybko go spowrotem nie zobaczymy. Aktor zapowiedział, że teraz będzie wybierał role z goła inne od poprzednich, aby nie zostać, jak wielu w tej branży, zaszufladkowanym. Jednak czy taki właśnie los Atkinsona już nie spotkał? Dla wielu to przecież nie aktor, a po prostu Jaś Fasola.

W „Johnny English Reborn” (pol. „…Reaktywacja”) tytułowy bohater musi udać się do Hongkongu, aby zebrać informacje o planowanym zamachu na premiera Chin. English na swojej drodze do sukcesu napotka uciążliwą skośnooką sprzątaczkę, upierdliwego amerykańskiego eleganta i cały oddział dobrze uzbrojonych żołnierzy. Jednak nie powstrzyma go nawet zabójczy kopniak w jaja, bo ostatecznie uda mu się osiągnąć mistrzostwo w kontrolowaniu swojego ciała umysłem.

Reżyser Oliver Parker nie postanowił na całe szczęście odcisnąć na produkcji śladu własnej ręki, dzięki czemu sequel zachowuje humor i komiczność pierwszej części. Udało się jednocześnie zrobić film świeży i całkowicie pozbawić historię realizmu, co w tym przypadku wychodzi na dobre.

Gdybym był profesjonalnym recenzentem, musiałbym w tym tekście zawrzeć zapewne dość ostrą krytykę tego tak niepoprawnie komercyjnego filmu. Na szczęście nie jestem, bo „Johnny English Reborn” to bardzo dobre, odstresowujące kino. I ciężko się nie śmiać.No Responses Yet to “Ciężko się nieśmiać. Odrodzenie Johnny’ego Englisha”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: