Tom Hanks zabawny i nie głupi. Recenzja „Larry’ego Crowne’a”

23Sier11

Obawiałem się, czy Tom Hanks nie podąży przypadkiem z niezdrowym nurtem typowych amerykańskich, głupich i w gruncie rzeczy mało śmiesznych komedii, jakich w ostatnich latach nie brakowało. Nic z tych rzeczy. Wyreżyserowany przez niego „Larry Crowne” jest zabawny, ale nie prostacki.

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/08/larry-crowne-movie-poster.jpg

„Forrest Gump”, „Apollo 13”, „Szeregowiec Ryan” – to tytuły z udziałem Hanksa większości fanów kina znane dość dobrze. Mało kto pamięta jednak o nakręconym w tym samym okresie (połowa lat 90.) obrazie „That Thing You Do!”, który popularny aktor zrealizował według własnego scenariusza. I mając w pamięci tamten udany w moim przekonaniu projekt, mimo obaw, liczyłem na coś więcej niż choćby „Morning Glory”. Film też z gwiazdorską obsadą, jednak z zupełnie nieudanym scenariuszem.

„Larry’ego Crowne’a” Hanks napisał wraz z Nią Vardalos, z którą w 2007 roku pozywali wspólnie do sądu o o fałszowanie danych finansowych twórców „Mojego greckiego wesela”. Trzeba przyznać, że efekt jest bardzo dobry. Mimo, iż w niektórych momentach fabuła oparta jest na wyjątkowo prostych schematach, a świat przedstawiony w filmie jest nieco przesłodzony, udało się stworzyć ciekawych bohaterów i, co jest bardzo ważne, świetne dialogi.

Do tego dodać trzeba znakomitych aktorów. O klasie Hanksa, jak i grającej przechodzącą kryzys życiowy nauczycielkę Julii Roberts, nie trzeba nikogo przekonywać. Za to zaskakująco dobrze wypadli w rolach drugoplanowych Gugu Mbatha-Raw i Rami Malek.

„Larry Crowne” to idealny wybór na wieczór po ciężkim dniu.

Franciszek VetulaniNo Responses Yet to “Tom Hanks zabawny i nie głupi. Recenzja „Larry’ego Crowne’a””

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: