OFF PLUS CAMERA: Laureat dwóch Oscarów nakręci film w Polsce

18Kwi11

Roger Christian planuje wyreżyserowanie filmu na podstawie powieści Stanisława Lema – „Pamiętnik znaleziony w wannie”. Zdjęcia do obrazu będą powstawały na terenie Polski, m. in. w kopalni soli w Wieliczce.

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/04/roger-christian.jpg

Christian, który jest laureatem Oscarów za najlepszy film krótkometrażowy i scenografię do „Gwiezdnych wojen”, o swoich planach opowiedział podczas zakończonego właśnie festiwalu Off Plus Camera. – Stanisław Lem jest ojcem intelektualnego science-fiction, które uwielbiam, a jego „Pamiętnik znaleziony w wannie” to jedna z moich ulubionych książek tego autora – oznajmił Brytyjczyk. – Zapowiada się wielki, epicki projekt – dodał. Podczas festiwalu Christian mógł spotkać się z synem Lema, który wyraził zgodę na produkcję.

Przypomnijmy, że niedawno Christian planował nakręcenie w Polsce innego obrazu. Chciał w tym kraju zrealizować nową wersję „Dzwonnika z Notre Dame”. Zdjęcia miały powstawać w Łodzi, Krakowie i właśnie Wieliczce. Autorem zdjęć miał zostać Marcin Koszałka. Projekt ostatecznie nie doszedł jednak do skutku.One Response to “OFF PLUS CAMERA: Laureat dwóch Oscarów nakręci film w Polsce”

  1. Tylko życzyć, żeby się udało 🙂


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: