OFF PLUS CAMERA: Jeden z dwóch filmów, po których płakał John Hurt

13Kwi11

Na kolejny film Belindy Chayko, australijskiej reżyserki, widzowie musieli czekać 10 lat. Obraz „Lou” osiągnął jednak dość duży sukces i został pokazany na wielu międzynarodowych festiwalach, w tym na Off Plus Camera, gdzie startuje w konkursie głównym – WYTYCZANIE DROGI.

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/04/sam_0604.jpg

Po pokazie niezależnej produkcji w Kinie pod Baranami 13 kwietnia, Chayko opowiadała m. in. o pracy nad filmem, a także dlaczego miała tak długą przerwę od kręcenia.

Przede wszystkim, zaszłam w ciążę – wyjaśniała długi okres braku pracy za kamerą – Również aż trzy lata zajęło zbieranie finansów na zrealizowanie „Lou”. W Australii to nie jest proste. Jak się okazało, obraz spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami w Australii, jednak nie był bardzo popularny wśród widzów. – Australijczycy z reguły nie chodzą na australijskie filmy – wyjaśniła reżyserka, dodając, że na szczęście ma szansę prezentować swoje dzieło na wielu zagranicznych festiwalach.

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/04/sam_0605.jpg

Chayko opowiedziała też, jak tytułową rolę dziewczynki Lou otrzymała Lily Bell Tindley. – Zrobiła bardzo dobre wrażenie podczas castingu. Decydujący był jednak sposób, w jaki wyszła z pokoju. Widziałam w niej wtedy coś z Lou. Twórczyni uznała też, że w obsadzie potrzebna jest osoba rozpoznawalna szerszej publiczności. Ekipa rozpoczęła poszukiwania w Wielkiej Brytanii. Chayko wysłała scenariusz do Johna Hurta. – John jest fantastyczną osobą. Nie patrzy na to, czy aktorzy, z którymi pracuje, to gwiazdy, czy reżyser jest znany na całym świecie. Jego interesuje scenariusz. Tym razem naprawdę mu się spodobał. Wyznał mi później, że „Lou” było jednym z dwóch filmów w życiu, po których płakał – oznajmiła reżyserka.

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/04/sam_0607.jpg

Franciszek Vetulani, Kraków.No Responses Yet to “OFF PLUS CAMERA: Jeden z dwóch filmów, po których płakał John Hurt”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: