OFF PLUS CAMERA: Relacja ze spotkania z Conorem Horganem

12Kwi11

11 kwietnia podczas trwania festiwalu Off Plus Camera w Kinie pod Baranami miał miejsce kolejny seans z sekcji NOWE KINO IRLANDZKIE. Zaprezentowana została produkcja „One hundred mornings” w reżyserii Conora Horgana. Historia czwórki ludzi, która próbuje przeżyć po bliżej nieokreślonej katastrofie na Ziemi. Muszą znacznie ograniczyć dzienne porcje pożywienia i radzić sobie bez elektryczności. Na dodatek, ktoś spróbuje im odebrać to, co mają.

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/04/conor-horgan.jpg

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/04/horgan.jpg

Po projekcji miało miejsce spotkanie z reżyserem obrazu oraz producentką Katie Holly. – W Irlandii bardzo doceniamy kino polskie, dlatego cieszę się, że mój pierwszy film mogę zaprezentować także w tym kraju – zaczął Conor Horgan. Twórca dodał, że „One hundred mornings” z pewnością by nie powstało, gdyby nie bezinteresowne zaangażowanie się w projekt wielu ludzi, zważając na bardzo niski budżet produkcji. Dodał też, że razem z ekipą starali się uzyskać przede wszystkim to, aby obraz był wiarygodny.

Reakcje widowni były z goła różne. Pojawiły się zarzuty właśnie o wiarygodność, której, zdaniem niektórych, w tym przypadku zabrakło. Pojawiły się też jednak ciepłe słowa w kierunku reżysera za wprowadzenie pewnej tajemniczości, poprzez niezdradzanie, jaka dokładnie katastrofa wydarzyła się na ziemi. – Nie zdradziłem, jaka katastrofa miała miejsce w filmie, nie zdradzę i teraz – odpowiedział Horgan na prośbę prowadzącego dyskusję, aby bliżej określił, co się wydarzyło.

Franciszek Vetulani, Kraków.No Responses Yet to “OFF PLUS CAMERA: Relacja ze spotkania z Conorem Horganem”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: