OFF PLUS CAMERA: Jerzy Skolimowski osobiście zaprezentował film „Transport z raju”

12Kwi11

Podczas poniedziałkowego pokazu filmu „Transport z raju”, który wyreżyserował Zbyněk Brynych, na festiwalu Off Plus Camera w Kinie pod Baranami, pojawił się sam Jerzy Skolimowski. To właśnie w ramach sekcji zadedykowanej temu artyście wyświetlono dzieło sprzed niemal pół wieku.

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/04/skolimowski.jpg

Według Skolimowskiego Brynych był jednym z najbardziej niedocenianych reżyserów w historii kina i fantastycznym człowiekiem. – Spotkaliśmy się może dwa razy. Mówię po czesku, dzięki czemu nie było problemów z komunikacją – wspominał twórca „Essential Killing”.

Skolimowski oznajmił, że jego ulubionym filmem Brynycha jest projekt „Piąty jeździec Apokalipsy” z 1964 roku. Projekcja tego obrazu odbędzie się dziś o godzinie 19:00 w kinie Agrafka. Również o 19:00 w sali konferencyjnej w Pałacu pod Baranami odbędzie się dziś spotkanie z Jerzym Skolimowski – MASTER CLASS. Wstęp przewidziany jest dla osób posiadające karnety festiwalowe.No Responses Yet to “OFF PLUS CAMERA: Jerzy Skolimowski osobiście zaprezentował film „Transport z raju””

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: