OFF PLUS CAMERA: Relacja ze spotkania z Terry’m McMahon’em, reżyserem „Charlie Casanova”

10Kwi11

10 kwietnia w krakowskim kinie Pod Baranami odbył się seans irlandzkiego filmu „Charlie Casanova” połączony ze spotkaniem z reżyserem obrazu – Terry’m McMahon’em. Produkcja przypadła do gustu polskiej publiczności – autor dzieła po projekcji został nagrodzony gromkimi brawami. Jak twierdzi McMahon, widzowie w Irlandii, a także członkowie tamtejszego instytutu sztuki filmowej, zareagowali na film zupełnie inaczej.

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/04/43e87b4c7206b156c357a1e94c3a7f00.jpg

Jak mówi McMahon, kilkakrotnie pisał scenariusze do programów telewizyjnych. I były to według niego naprawdę bardzo złe teksty. Postanowił stworzyć coś na poziomie. Kiedy skrypt do „Charlie Casanova” był gotowy, filmowiec przesłał go do Irlandzkiego Instytutu Sztuki Filmowej. Nie spodobało się. – Potem zrobiliśmy próbę z aktorami. Wtedy nie podobało im się nawet bardziej niż za pierwszym razem – wspominał reżyser, dodając: – Kiedy po zakończeniu zdjęć przesłaliśmy im gotowy projekt, nie podobało im się jeszcze bardziej niż poprzednio.

Wszystko skończyło się jednak dobrze, bo twórca „Charlie Casanova” zdecydował się wysłać swoje dzieło na festiwal filmowy w Texasie. W okolicach świąt przyszła odpowiedź od dyrektora festiwalu. „Film świetny”.

Jednak prace na planie zdjęciowym mogły się w ogóle nie rozpocząć, gdyby nie portal społecznościowy Facebook. – Miałem pomysł na film, ale nie miałem pieniędzy. Więc umieściłem na Facebooku informację, że chcę nakręcić film. I szukam aktorów i bardzo wielu ludzi, którzy chcieli by się w projekt zaangażować. Po krótkim namyśle, uznałem, że usunę ten status. Jednak wtedy… Ktoś odpisał. – Przez pierwszą dobę po ogłoszeniu tej wiadomości McMahon otrzymał ponad sto odpowiedzi.

Reżyser wypowiadał się również o samej tematyce, jaką porusza jego dzieło i o głównym bohaterze (Emmet Scanlan wcielający się w tytułową postać Charlie’go otrzymał kilka dni temu nagrodę dla najlepszego aktora na Europejskim Festiwalu Kina Niezależnego w Paryżu), którego określił mianem „preak” i określił siebie jako jego zupełne przeciwieństwo.

„Charlie Casanova” to na razie jeden z najlepszych obrazów pokazanych na Off Plus Camera.

Franciszek Vetulani, Kraków.No Responses Yet to “OFF PLUS CAMERA: Relacja ze spotkania z Terry’m McMahon’em, reżyserem „Charlie Casanova””

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: