OFF PLUS CAMERA: Recenzja „Chicas”

10Kwi11

„Chicas” to debiut reżyserski francuskiej aktorki i dramatopisarki Yasminy Rezy (jest ona m. in. autorką sztuki „God of Carnage” na podstawie Roman Polański nakręcił swój najnowszy film). Prawdziwe kino niezależne i niszowe, co udowadnia, może w nie najlepszy sposób, ale jednak, mikrofon, który kilkakrotnie widoczny jest u góry ekranu.

„Chicas” przedstawia historię prostej z pozoru rodziny. Nuria (grana przez wspaniałą Emmanuelle Seigner) jest gwiazdą kina francuskiego. Pełna podziwu dla niej jest matka – Pilar (Carmen Maura), której życie prywatne, mimo iż owdowiała dawno temu, kwitnie. Pilar ma poza Nurią jeszcze jedną córkę. Aurélia (Valérie Dréville) prowadzi spokojne życie ze swoim mężem Maurice’m (Bouli Lanners) i dwójką dzieci. Podczas spotkania wszystkich członków familii na wierzch wypłyną dawne winy i atmosfera stanie się bardzo napięta.

Mimo iż na ekranie obserwujemy gwiazdy światowego formatu, jak chociażby Emmanuelle Seigner (reżyserka poznała się z nią zapewne podczas pracy nad scenariuszem do „Carnage” Polańskiego), czy Carmen Maura, która ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie w „Tetro” Coppoli, w obrazie Rezy można doszukać się bardzo wielu niedopatrzeń technicznych. Ale jak na dramatopisarkę przystało – Reza stworzyła dobry scenariusz, na którym oparła całe dzieło.

Film bawi, momentami wzrusza, niektóre sceny (na szczęście jest ich niewiele) ciągną się w nieskończoność, bije po oczach licznymi niedopracowaniami technicznymi i usterkami, ale nie brakami fabularnymi. Jest przyzwoicie zagrany, błyskotliwy i przede wszystkim – inteligentny. I dobrze, że można go było zobaczyć na Off Plus Camera.No Responses Yet to “OFF PLUS CAMERA: Recenzja „Chicas””

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: