OFF PLUS CAMERA: Relacja z gali rozpoczęcia

09Kwi11

Było uroczyście, ładnie i głośno. Podczas oficjalnego rozpoczęcia Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera w Kinie Kijów obecni byli Sławomir Idziak, minister spraw zagranicznych RP Radosław Sikorski, jego żona – Anne Applebaum, prezydent miasta Krakowa – Jacek Majchrowski, reżyser Peter Weir i wielu innych, bardziej lub mniej „dostojnych” gości.

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/04/off-gala.jpg

Galę, którą poprowadzili Marta Grzywacz i Andrzej Sołtysik, rozpoczęła prezentacja filmów konkursowych (Wytyczanie drogi, Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, a także Bierzcie i kręćcie!), a także jury. Niestety przedstawienie oceniających konkursowe filmy miało formę nie realną, a multimedialną. Niestety większość z nich nie zdążyła dotrzeć do Krakowa na czas (przewodniczący konkursu głównego, Jerzy Skolimowski, był w drodze z Toronto, gdzie prezentował swój najnowszy obraz „Essential Killing”).

Następnie rozpoczęły się wystąpienia. Pierwszy na scenę wyszedł prezydent miasta Krakowa, Jacek Majchrowski, który oficjalnie uznał festiwal za rozpoczęty. Przed krakowską publicznością pojawili się też Szymon Miszczak (dyrektor festiwalu) i Anna Trzebiatowska (dyrektor programowy).

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/04/off-gala-trzebiatowska.jpg

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/04/weir.jpg

Na samym końcu wystąpił najbardziej oczekiwany – Peter Weir. – To była długa wędrówka. Jak zwykle, przy kręceniu filmów – tak słynny reżyser skomentował pracę nad swoim najnowszym dziełem – „The Way Back”. Weir oznajmił również, że bardzo szanuje osoby, które przeszły piekło łagrów (tę właśnie tematykę porusza jego film). Dużymi brawami został powitany Mariusz Łukomski z Monolith Films, który zaaranżował przyjazd twórcy „Truman show” do Krakowa. – No cóż, cuda się zdarzają – podsumował optymistycznie Łukomski.

Jak się okazało, na gali rozpoczęcia obecny był również Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych RP, który w imieniu prezydenta Polski, Bronisława Komorowskiego, odznaczył Weira Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP.

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/04/off.jpg

Po imprezie odbył się premierowy pokaz „The Way Back”. Naszą recenzję obrazu możecie znaleźć tutaj.

Franciszek Vetulani, Kraków.No Responses Yet to “OFF PLUS CAMERA: Relacja z gali rozpoczęcia”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: