Skolimowski przewodniczącym Jury Konkursu Głównego na Off Plus Camera

11Mar11

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/03/skolimowski.jpeg?/> /><br /> <img src= /><strong>  /><strong> /><strong> /><strong> Już ósmego kwietnia w Krakowie rozpocznie się 4. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera. Podczas jego rozpoczęcia odbędzie się uroczysta premiera obrazu „The Way Back” (polski tytuł: „Niepokonani”), na której obecny będzie sam reżyser dzieła, Peter Weir. Dziś ogłoszono, że przewodniczącym Jury Konkursu Głównego „Wytyczanie drogi” będzie Jerzy Skolimowski, wielki zwycięzca niedawnej gali Polskich Orłów.

Od początku istnienia festiwalu Off Plus Camera naszym założeniem jest, by przewodniczącym Jury konkursu głównego był Polak. Dotychczas funkcję tę pełnił Zbigniew Preisner. W tym roku na czele jury zasiądzie inny wielki polski twórca o renomie międzynarodowej – Jerzy Skolimowski. Wybór wydaje się oczywisty. Jerzy Skolimowski to artysta o wspaniałej, oryginalnej wrażliwości. Doceniany i nagradzany zarówno w Polsce, jak i na świecie (MFF Wenecja, Polskie Orły). To twórca otwarty i ciekawy tego, co dzieje się we współczesnej kinematografii światowej. Wieloletnie doświadczenie, światowe obycie oraz precyzyjne oko Jerzego Skolimowskiego, z pewnością przyczyni się do tego, że na naszym festiwalu odkryty zostanie kolejny talent młodego kina – oznajmiła Anna Trzebiatowska, dyrektor programowa Off Plus Camera.

https://i2.wp.com/www.mojeopinie.pl/img/zoom0/OFF-PLUS-CAMERA09-LOGO1.jpgNo Responses Yet to “Skolimowski przewodniczącym Jury Konkursu Głównego na Off Plus Camera”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: