Ian McKellen widział Bilba Bagginsa

09Mar11

https://i0.wp.com/tolkiengateway.net/w/images/a/a4/Roger_Thomasson_-_Gandalf.jpg?/> /><br /> <img src= /><strong>  /><strong> /><strong> /><strong> Na swoim blogu Ian McKellen, który w produkcji „Hobbit” ponownie wcieli się w Gandalfa, zamieścił bardzo ciekawy wpis o wizycie odbytej w studio, w którym Martin Freeman przygotowywał się do roli Bilba Bagginsa.

Freeman był ucharakteryzowany i miał nałożone specjalne hobbickie, owłosione stopy z podeszwami na nogach.

Widziałem Bilba – w trzech wymiarach – napisał McKellen we wstępie wpisu.

Odwiedzałem właśnie starych przyjaciół na Stone Street, kiedy doszły do mnie wieści, że Martin Freeman jest tuż za rogiem, ucharakteryzowany i testujący swój kostium przed kamerami 3D – kontynuował.

Martin na świeżym powietrzu improwizował chód hobbita w specjalnych, dużych i owłosionych stopach. W cieniu, z kapeluszem słonecznym na głowie, siedział Andrew Lesnie (operator trylogii „Władcy Pierścieni”, który będzie też pracował przy „Hobbicie” – red.), kontrolując próbę i nagrywając ją w 3D. Co prawda jego ekran pokazywał jedynie dwuwymiarowe nagranie, jednak obok znajdował się znacznie większy ekran, na którym obraz był w znacznie lepszej jakości, a także w trójwymiarze – napisał McKellen.

Trzech Bilbów jednocześnie, dwóch na ekranie, jeden w realu. Jednak Martin Freeman przeobraził się w charakter, który wkrótce będzie tak samo realny jak on sam – zakończył odtwórca roli Gandalfa.

Cały tekst znajdziecie w języku angielskim znajdziecie tutaj.

Na temat „Hobbita” wypowiadał się też James Nesbitt, który wcieli się w Bofura. Opowiadał o szkoleniu, jakie przeszli wszyscy odtwórcy roli krasnoludów. – Głównie jeździliśmy konno. Najlepiej radził sobie Richard Armitage, który miał już w tym doświadczenie z planu „Robin Hooda”. To dobrze, że sobie radzi, bo w końcu w filmie gra naszego przywódcę – oznajmił. Nesbitt przyznał też, że przed otrzymaniem propozycji zagranie krasnoluda nie był wcale fanem filmów fantasy.

Cały wywiad z aktorem w języku angielskim znajdziecie tutaj.

Reklamy


No Responses Yet to “Ian McKellen widział Bilba Bagginsa”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: