Berlinale 2011: Złoty Niedźwiedź dla „Jodaeiye Nader az Simin”

20Lu11

https://i0.wp.com/upload.wikimedia.org/wikipedia/en/3/30/Golden_Bear_size_1.jpgZakończył się 61. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. Najważniejszą nagrodę, Złotego Niedźwiedzia za najlepszy film, otrzymała irańska produkcja zatytułowana „Jodaeiye Nader az Simin”. Nagroda Grand Prix powędrowała do „A Torinói Ló” Béli Tarr. Polski operator Wojciech Staroń został wyróżniony Srebrnym Niedźwiedziem za zdjęcia do „El Premio”.

„Jodaeiye Nader az Simin” już w chwilę po pokazie typowany był na głównego faworyta festiwalu, kiedy to otrzymał bardzo długą owację na stojąco od widzów. Irański obraz będzie można obejrzeć już wkrótce w polskich kinach, wkrótce po otrzymaniu nagrody prawa do jego dystrybucji w naszym kraju nabyło Gutek Film. W sekcjach pozakonkursowych nagrodami obdarowano „Jutro będzie lepiej” Doroty Kędzierzawskiej. W Berlinie pokazywane były także polskie: „Sala samobójców” w sekcji Panorama, „Made in Poland” w sekcji Forum oraz „Świteź” w konkursie filmów krótkometrażowych. Polska animacja przegrała z filmem „Paranmanjang” w reżyserii Park Chan-kyonga i Park Chan-wooka.

Pełna lista zwycięzców oraz obszerna galeria z ceremonii znajduje się tutaj, na oficjalnej stronie festiwalu.
https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/02/berlinale2011negativ.jpg?w=300No Responses Yet to “Berlinale 2011: Złoty Niedźwiedź dla „Jodaeiye Nader az Simin””

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: