Sony Pictures Classics wypromuje najnowszy film Agnieszki Holland w USA

16Lu11

https://i0.wp.com/www.e-teatr.pl/pl/zdjecia/film/rezyserzy/h-k/hollandpap_20081117_182400_0001_-_kopia.jpgSony Pictures Classics, specjalizujące się w promocji i dystrybucji w USA filmów nieanglojęzycznych, nabyło prawa do pokazywania w Stanach nowego filmu Agnieszki Holland , zatytułowanego „Ukryci”  („In Darkness”). Jest to koprodukcja polsko-niemiecko-kanadyjska.
W tym roku Sony Pictures Classics było odpowiedzialne za dystrybucję w USA między innymi „Incendies” oraz „In A Batter World” (obie pozycje są nominowane do Oscara, ta druga otrzymała dodatkowo Złoty Glob za najlepszy obraz zagraniczny).

Produkcja „Ukrycia” oparta jest na książce Roberta Marshalla „In the Sewers of Lvov” („W kanałach Lwowa. Heroiczna opowieść o przetrwaniu Holokaustu”). To historia rozgrywająca się w czasie drugiej wojny światowej w Polsce. Jej bohaterem jest Leopold Socha (w tej roli Robert Więckiewicz), zatwardziały złodziej, który zmienia się z drobnego, dbającego o własne interesy przestępcy w odważnego bohatera ryzykującego życie własne oraz swojej rodziny ukrywając grupę Żydów w kanałach kanalizacyjnych (Stopklatka.pl).No Responses Yet to “Sony Pictures Classics wypromuje najnowszy film Agnieszki Holland w USA”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: