Christopher Nolan o późnych latach życia Howarda Hughesa, światowa premiera dziesięć lat po „Aviatorze”

12Lu11

Już tej wiosny Christopher Nolan rozpocznie zdjęcia do „The Dark Knight Rises”. Tymczasem pojawiły się nowe doniesienia w sprawie, jakoby reżyser chciał nakręcić biografię Howarda Hughesa.

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2011/02/christophernolan.jpg

Nolan, który nakręcenie biografii Hughesa w planach ma już od wielu lat, początkowo był przybity po dużym sukcesie „Aviatora” Martina Scorsese z Leonardo DiCaprio w roli głównej i postanowił nie realizować swojego projektu. Jednak teraz temat powrócił.

https://i1.wp.com/www.airportjournals.com/Photos/0701/X/0701013_15.jpg

Jak się okazuje, twórca „Incepcji” chciałby zrealizować nieco inny film niż Scorsese kilka lat temu. „Aviator” powstał na podstawie powieści „Howard Hughes: The Secret Life” pióra Charlesa Highama, natomiast obraz Nolana miałby być oparty na książce „Citizen Hughes: The Power, The Money and the Madness” autorstwa Michaela Drosnina.

https://i1.wp.com/ebooks-imgs.connect.com/product/400/000/000/000/000/104/392/400000000000000104392_s4.png

Ta pozycja skupia się na późniejszych latach życia słynnego konstruktora lotniczego i producenta, kiedy to Hughes żył jako samotnik, odseparowując się od świata. Według niektórych źródeł zapadł na chorobę psychiczną.

„Citizen Hughes: The Power, The Money and the Madness” oparte jest na tysiącach wspomnień i refleksji, spisanych własnoręcznie przez Hughesa, które ujrzały światło dzienne po włamaniu się do jego biura w 1975 roku.

Według wstępnych ustaleń Nolan miałby rozpocząć pracę nad filmem pod koniec 2012 roku, światowa premiera miałaby miejsce w 2014, czyli dokładnie dziesięć lat po wejściu do kin „Aviatora”. Nie jest jasne, czy filmowiec sam będzie zaangażowany w adaptowanie powieści i pracę nad scenariuszem.

nowepogloskiNo Responses Yet to “Christopher Nolan o późnych latach życia Howarda Hughesa, światowa premiera dziesięć lat po „Aviatorze””

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: