„Essential Killing” filmem roku według Jacka Nicholsona

15Sty11

6 stycznia odbył się pokaz obrazu „Essential Killing” Jerzego Skolimowskiego w American Cinemateque  w Los Angeles. W wydarzeniu uczestniczył Jack Nicholson oraz wiele innych uznanych osób związanych z kinem.

https://i0.wp.com/img.interia.pl/rozrywka/nimg/y/m/Essential_killing_PLAKAT_4604614.jpg

https://i1.wp.com/www.polishfilmla.org/galleries/other/03_Jerzy_Skolimowski_&_Jack_Nicholson.jpg

Jerzy Skolimowski i Jack Nicholson pewnie czas temu po projekcji „Czterech nocy z Anną”

Pokaz był częścią kampanii reklamowej najnowszej produkcji zdobywcy Złotej Palmy za scenariusz do „Fuchy”. Jej organizatorzy chcą zwrócić uwagę członków Amerykańskiej Akademii Filmowej. „Essential Killing” ma spore szanse na nominacje do Oscarów w kategoriach Najlepszy film, aktor pierwszoplanowy (Vincent Gallo), reżyser (Jerzy Skolimowski) czy zdjęcia (Adam Sikora).

Pokaz w Cinematece był prawdziwym triumfem. Nicholson zaprosił kilkanaście osób na kolacje do swego domu. Dyskutowaliśmy przez wiele godzin. Zdaniem nie tylko Jacka „Essential Killing” to najlepszy film roku – napisał Jerzy Skolimowski w oficjalnym liście do Stopklatki.

https://i0.wp.com/img.stopklatka.pl/wydarzenia/73000/73100/73190-01.jpg

Więcej przeczytasz w portalu Stopklatka.pl – tutaj.

nowepogloski

Reklamy


One Response to “„Essential Killing” filmem roku według Jacka Nicholsona”

  1. 1 profesor

    Nawet jeżeli nie zdobędzie Oscara, Essential Killing należy do najwybitniejszych filmów zeszłego roku. Być może pomijany w Polsce milczeniem ze względu na podtekst polityczny (wyraźne aluzje do więzień dla terrorystów w Polsce), jest wybitnym studium osaczonego człowieka, walczącego o przeżycie w obcyym kraju, marzącym o błękitnej mahometańskiej ojczyźnie, właściwie tylko raz sptykającego się z gestem empatii, Zakwalifikowany jako zbrodniarz (bez realnych dowodów, chociaż istnieje duże prawdopodobieństwo, że był kiedyś narzędziem do zabijania, rozpaczliwie usiłuje przeżyć w środowisku tak obcym, jak obca planeta i – jak można sie domyślać – ponosi ostatecznie klęskę. Wielkie aktorstwo, wspaniała fotografia, wybitne dzieło. A przy tym z momentami tak śmiesznymi, jak scena z GPSem


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: