Recenzja trzeciej serii „Czasu honoru”

16Gru10

„Czas honoru” stał się w ostatnich latach jednym z największych hitów polskiej telewizji. Pierwszy sezon był znakomicie zrealizowany zarówno pod względem fabuły (znakomicie napisany scenariusz) jak i efektów wizualnych (sceny skoku z samolotu czy strzelanin). Druga seria w miarę trzymała poziom. Teraz przyszedł czas na trzecią.

https://i1.wp.com/1.fwcdn.pl/po/02/93/470293/7253826.3.jpg


Odnoszę wrażenie, że ta wojenna produkcja TVP z każdym odcinkiem staje się gorsza. Scenariusz coraz bardziej naiwny, a pomysły twórców niebezpiecznie szybko oddalają się od gatunku dramatu, pędząc w kierunku fantasy. Jednakże za każdym razem, kiedy zaczyna się nowy odcinek, widzowi towarzyszy dawka napięcia. Dawka rosnąca z każdą minutą oglądania. I za to „Czas” można cenić.

Jest to jedyny polski serial, który w ogóle utrzymuje napięcie. Skończyły się „Fala Zbrodni”, „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”, czy „Kryminalni” i teraz pozostaje nam oglądać w rodzimej telewizji jedynie godne pożałowania telenowele (które średnio osiągają oglądalność 3 – 5 milionów). Nawet zeszłoroczny „Naznaczony” TVN-u coś jeszcze przedstawiał i wnosił do rozwoju naszego przemysłu filmowego. Ale coś się zatrzymało. Nie brak środków, lecz pomysłów. Jeżeli na samej górze tego biznesu wciąż będą tkwili ludzie bez żadnej wyobraźni, na dobry polski serial kryminalny/akcji będziemy jeszcze długo czekali. Bo ponoć trzecia seria „Czasu honoru” ma być ostatnią, która rozgrywa się w czasie wojny.

Pisząc recenzję trzeciego sezonu trzeba również wspomnieć o wydanym niedawno soundtracku do serialu. Jak na polskie warunki został naprawdę dobrze zrobiony. W uszy rzuca się różnorodność instrumentalna. Sama muzyka genialnie oddaje klimat produkcji i realia drugiej wojny światowej. Co na minus. Monotonia. Ten sam utwór powtarza się kilka razy i zamiast usłyszeć nowe kompozycje stale dostajemy to samo. Duże brawa dla Bartosza Chajdeckiego, bez którego „Czas honoru” z pewnością nie stałby się takim hitem, jakim jest.

https://i2.wp.com/media2.pl/pliki/czas_honoru_plakat.jpg

nowepogloski

Reklamy


No Responses Yet to “Recenzja trzeciej serii „Czasu honoru””

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: