Nominacje do Złotych Globów ogłoszone

14Gru10

„The Social Network” zbiera jak na razie najlepsze opinie wśród amerykańskich stowarzyszeń krytyków, odbierając nagrodę za nagrodą. Teraz znamy nominacje do Złotych Globów – nagród przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. I to właśnie najnowszy obraz Davida Finchera jest faworytem.

https://i1.wp.com/static.ibnlive.com/pix/slideshow/01-2009/golden-globe-nominations/Golden-globes-reuters_630.jpg


NAJLEPSZY FILM – DRAMAT
„Black Swan”
„The Fighter”
„Inception”
„The King’s Speech”
„The Social Network”

NAJLEPSZY FILM – KOMEDIA LUB MUSICAL
„Alice in Wonderland”
„Burlesque”
„The Kids Are All Right”
„The Tourist”
„RED”

NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY
„Despicable Me”
„How to Train Your Dragon”
„The Illusionist”
„Tangled”
„Toy Story 3”

NAJLEPSZY FILM ZAGRANICZNY
„Biutiful” (Meksyk, Hiszpania)
„The Concert” (Francja)
„The Edge”, (Rosja)
„I Am Love”, (Włochy)
„In a Better World” (Dania)

NAJLEPSZA REŻYSERIA
Darren Aronofsky, „Black Swan”
David Fincher, „The Social Network”
Tom Hooper, „The King’s Speech”
Christopher Nolan, „Inception”
David O. Russel, „The Fighter”

NAJLEPSZY SCENARIUSZ
Danny Boyle – „127 Hours”
Lisa Cholodenko i Stuart Hart – „Kids Are All Right”
Christopher Nolan – „Inception”
David Seidler – „The Kings Speech”
Aaron Sorkin – „The Social Netowrk”

NAJLEPSZY AKTOR W DRAMACIE
Jesse Einenberg, „The Social Network”
Colin Firth, „The King’s Speech”
James Franco, „127 Hours”
Ryan Gosling, „Blue Valentine”
Mark Wahlberg, „The Fighter”

NAJLEPSZA AKTORKA W DRAMACIE
Halle Berry, „Frankie & Alice”
Nicole Kidman, „Rabbit Hole”
Jennifer Lawrence, „Winter’s Bone”
Natalie Portman, „Black Swan”
Michelle Williams, „Blue Valentine”

NAJLEPSZY AKTOR W KOMEDII LUB MUSICALU
Johnny Depp, „Alice in Wonderland”
Johnny Depp, „The Tourist”
Paul Giammatti, „Barney’s Version”
Jake Gylenhall, „Love and other drugs”
Kevin Spacey, „Casino Jack”

NAJLEPSZA AKTORKA W KOMEDII LUB MUSICALU
Annette Bening, „The Kids Are All Rhight”
Anne Hathaway, „Love and other drugs”
Angelina Jolie, „The Rourist”
Julianne Moore, „The Kids Are All Rhight”
Emma Stone, „Easy A”

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
Christian Bale, „The Fighter”
Michael Douglas, „Wall Street: Money Never Sleeps”
Andrew Garfield, „The Social Network”
Jeremy Renner, „The Town”
Geoffrey Rush, „The King’s Speech”

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
Amy Adams, „The Fighter”
Helena Bonham Carter, „The King’s Speech”
Mila Kunis, „Black Swan”
Melissa Leo, „The Fighter”
Jacki Weaver, „Animal Kingdom”

NAJLEPSZA MUZYKA
Alexandre Desplat – „The King’s Speech”
Danny Elfman – „Alice in Wonderalnd”
A.R. Robin – „127 Hours”
Trent Reznor – „The Social Network”
Hans Zimmer – „Inception”

NAJLEPSZA PIOSENKA
Bound to You – „Burlesque”
Coming Home – „Country Strong”
I See the Light – „Tangled”
There’s a Place for Us – „Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader”
You Haven’t Seen the Last of Me – „Burlesque”

NAJLEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY
„Brodwalk Empire” (HBO)
„Dexter” (SHOWTIME)
„The Good Wife” (CBS)
„Mad Men” (AMC)
„The Walking Dead” (AMC)

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM
Bryan Cranston, „Breaking Bad”
Michael C. Hall, „Dexter”
Jon Hamm, „Mad Men”
Hugh Laurie, „House”

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM
Julianna Margulies, „The Good Wife”
Elizabeth Moss, „Mad Men”
Piper Perabo „Covert Affairs”
Katey Sagal, „Sons of Anarchy”
Kyra Sedgwick, „The Closer”

NAJLEPSZY SERIAL KOMEDIOWY
„30 Rock”
„The Big Bang Theory”
„The Big C”
„Glee”
„Modern Family”
„Nurse Jackie”

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM
Alec Baldwin, „30 Rock”
Steve Carrell, „The Office”
Thomas Jane, „Hung”
Matthew Morrison, „Glee”
Jim Parsons, „The Big Bang Theory”

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM
Toni Collette, „Unites STaes of Tara”
Edie Falco, „Nurse Jackie”
Tina Fey, „30 Rock”
Laura Linney, „The Bic C”
Lea Michele, „Glee”

NAJLEPSZY FILM TELEWIZYJNY LUB MINISERIAL
„Carlos”
„The Pacific”
„Pillars of the Earth”
„Temple Grandin”
„You Don’t Know Jack”

NAJLEPSZY AKTOR W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Idris Elba, „LUTHER”
Ian McShane, „PILLARS OF THE EARTH”
Al Pacino, „YOU DON’T KNOW JACK”
Dennis Quaid, „THE SPECIAL RELATIONSHIP”
Edgar Ramirez, „CARLOS”

NAJLEPSZA AKTORKA W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
HAYLEY ATWELL, „PILLARS OF THE EARTH”
CLAIRE DANES, „TEMPLE GRANDIN”
JUDI DENCH, „RETURN TO CRANFORD”
ROMOLA GARAI, „EMMA”
JENNIFER LOVE HEWITT, „THE CLIENT LIST”

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Scott Caan – „Hawaii 5-0”
Chris Colfer, „Glee”
Chris Noth, „The Good Wife”
Eric Stonestreet, „Modern Family”
David Strathern, „Temple Grandin”

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W MINISERIALU, LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Hope Davis, „The Speical Relationship”
Jane Lynch, „Glee”
Kelly McDonald, „Boardwalk Empire”
Julia Stiles, „Dexter”
Sofia Vergara, „Modern Family”

Tutaj przeprowadzimy relację live ze Złotych Globów.

nowepogloski



No Responses Yet to “Nominacje do Złotych Globów ogłoszone”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s


%d bloggers like this: