W świecie współczesnej mafii – nasza recenzja „Animal Kingdom”

07Gru10

W piątek do polskich kin wejdzie nagradzany na festiwalach Sudance i Camerimage obraz „Animal Kingdom”, który zrewolucjonizował australijski rynek filmowy. Mało znany reżyser David Michôd stworzył dzieło, którego wiele osób na pewno długo nie zapomni.

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2010/12/animal_kingdom_poster.jpg


Kiedy matka przedawkowuje narkotyki, 17-letni Josh (James Frecheville) musi zacząć żyć na nowo. Kontaktuje się z Janine – jego babcią, która zawozi chłopaka do swojego domu. Mieszkają tam, poza Janine, bracia – kilka lat starsi od Josha jego ‚wujkowie’. Rodzina ma na pieńku z miejscową policją, której funkcjonariusze często zamiast zatrzymać przestępców po prostu ich… zabijają. I rzecz jasna nic im za to nie grozi.

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2010/12/animal-kingdom.png

Film już od początku wciska w fotel. Josh siedzi obok nieruchomej kobiety z zamkniętymi oczami. Po chwili okazuje się, że to jego matka, która przedawkowała narkotyki. Podczas oglądania widz w jednej chwili wstawia się za braćmi, by za moment być po stronie policji. Dlaczego? Ponieważ tutaj z każdą postacią można się utożsamić.

https://i1.wp.com/gfx.filmweb.pl/ph/36/35/493635/204119.1.jpg

„Królestwo Zwierząt” mogłoby być nowoczesną wersją „Ojca chrzestnego”. Mimo, iż zachwyciło europejskich krytyków, nie było. Olbrzymi potencjał został wykorzystany jedynie w niewielkim stopniu (co i tak pozwoliło na stworzenie bardzo dobrego widowiska). Jednakże warty obejrzenia, chociażby dla znakomitej roli Jacki Weaver, genialnej oprawy muzycznej czy zdjęć.

https://i2.wp.com/gfx.filmweb.pl/ph/36/35/493635/204117.1.jpg

nowepogloski

Reklamy


One Response to “W świecie współczesnej mafii – nasza recenzja „Animal Kingdom””

  1. 1 Locja

    Wybieram się. Widziałam reklamę przed każdym rosyjskim filmem w czasie krakowskiej repliki „Sputnika”. Teraz w dodatku wiem, o czym jest. Dziękuję za recenzję.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: