Zdesperowany zakład pogrzebowy i zdziwaczały staruszek – nasza recenzja „Get Low”

09List10

Oglądając trailer filmu „Aż po grób” pomyślałem: Trzeba to zobaczyć. Trzeba było? Z pewnością, mimo iż arcydzieło to nie było.

https://i2.wp.com/www.reviewstl.com/wp-content/uploads/2010/04/get-low-poster.jpg


Akcja rozgrywa się w Ameryce lat Wielkiego Kryzysu. Starszy mężczyzna Felix Bush żyje (nie tak spokojnie jakby można było przypuszczać) samotnie w małym, starym domku w lesie. Unika ludzi, bo nie ma z nimi najlepszych stosunków. W pobliskiej wiosce krążą o nim mrożące krew w żyłach opowieści, a mali chłopcy regularnie zakradają się, aby rozbić szyby rzucając kamieniami w okna jego chatki. Ten nie pozostaje im dłużny, łapiąc urwisów ze swoją strzelbą w rękach. Okazuje się, że Felix może być finansową deską ratunku dla słabo radzącego sobie zakładu pogrzebowego.

https://i1.wp.com/1.fwcdn.pl/ph/92/70/479270/202304.1.jpg

Zapowiadało się ciekawie. I ciekawie było. Przez cały film. Duża dawka humoru, niebagatelny dramatyzm, intrygująca tajemnica, dobra reżyseria Aarona Schneidera świetne dialogi, znakomita ścieżka dźwiękowa i przede wszystkim gra aktorska z najwyższej półki (Robert Duvall ponoć wystąpił za śmiesznie małe pieniądze, tworząc kreację niezapomnianą, podobnie jak Bill Murray).

Czego chcieć więcej? Udanego (w tym kontekście niekoniecznie dobrego) zakończenia. Takowego zabrakło. Jednak warto wydać te kilka złotych na bilet.

https://i0.wp.com/1.fwcdn.pl/ph/92/70/479270/202326.1.jpg

I miło na dodatek pomyśleć, że w tej produkcji palce maczali Polacy. Po „Essential Killing” i tym obrazie nadzieje na poprawę jakości rodzimego kina znacznie wzrosły.

nowepogloski

Reklamy


No Responses Yet to “Zdesperowany zakład pogrzebowy i zdziwaczały staruszek – nasza recenzja „Get Low””

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: