Z życia płatnego zabójcy dni kilka – nasza recenzja „The American”

31Paźdź10

George Clooney jako płatny morderca. Ciekawy pomysł. Chodziło o to, żeby pomysłu nie spartaczyć i nakręcić porządny dramat. Udało się, w dużym stopniu, choć minusy były. Uwaga, małe spoilery.

https://i0.wp.com/c0181321.cdn.cloudfiles.rackspacecloud.com/PHFoLGHGowH4JI_1_m.jpg

Głównym bohaterem filmu jest Jack. Specjalizuje się on, jak już wspomniałem, w zabijaniu dla pieniędzy. Czeka go jedna z trudniejszych misji w karierze – ma skonstruować specjalną broń automatyczną z dużym zasięgiem, pojemnym magazynkiem, cicho strzelającą a w dodatku małą, na ile to możliwe. Jack nie będzie miał ułatwionego zadania. Jego tropem podąża szwedzka organizacja, a sam wplątuje się on w płomienny romans.

Od razu przestroga dla tych, którzy idą na „The American” w celu zobaczenia niezłej akcji, strzelania i tym podobnych (dla takich jak znalazł będzie „RED”). Jest to dramat spokojny, jednakże ciekawy. Widzowi towarzyszy niepewność, z każdej strony czai się podstęp. Dodatkowo obraz daje głównemu bohaterowi (trochę nam) do myślenia, podczas rozmów Jacka z miejscowym Ojcem Benedetto.

Niezła rola George’a Clooneya. Trzeba przyznać, że pasuje do roli jak mało kto.

https://i1.wp.com/gfx.filmweb.pl/ph/23/61/522361/178504.1.jpg

Ładnie zrobiony od strony technicznej. Dobre zdjęcia (akcja rozgrywa się na tle ślicznego włoskiego miasteczka – trudno, aby było inaczej) i ładna muzyka, potrafiąca oddać nastrój każdej sceny.

Podsumowując: filmu z pewnością nie można zaliczyć do typu „miłe spędzone dwie godzinki w sobotni wieczór”. Dobrze się ogląda, aktorstwo i muzyka na plus. Największym minusem zakończenie – zbyt dramatyczne i możliwe do przewidzenia.

nowepogloski

Reklamy


No Responses Yet to “Z życia płatnego zabójcy dni kilka – nasza recenzja „The American””

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: