Zewnętrzne piękno, wewnętrzna brzydota – nasza recenzja „Legend Sowiego Królestwa: Strażników Ga’Hoole”

16Paźdź10

Animacja połączona z epicką opowieścią? Tak to miało wyglądać. Miałem nadzieję na drugie „9”, może nawet coś lepszego. Jednak Zack Snyder, który znany jest przede wszystkim z beznadziejnej adaptacji komiksu „Watchmen”, postanowił stworzyć film łączący wartości z wartką akcją. Nie wyszło. Ukłon przed animatorami, którzy stworzyli pod tym względem jedno z największych dzieł w historii kina.
https://i0.wp.com/gfx.filmweb.pl/an/49468/11978.$.jpg

„Legendy Sowiego Królestwa” opowiadają historię Sorena, młodej sowy, który marzy o tym, aby pewnego dnia dołączyć do grona mitycznych wojowników – Strażników Ga’Hoole. Beztroskie, spokojne życie zmienia się, gdy okazuje się, że straszliwy przywódca złych sów powrócił. Jedynym ratunkiem dla Królestwa Sów jest… Soren.

https://i2.wp.com/1.fwcdn.pl/ph/97/01/479701/202262.1.jpg

Czyli ogólnie fabuła opiera się na tym: są ci dobrzy, ci źli oraz ci zdrajcy, którzy oczywiście ponoszą później karę. Brzmi dość… schematycznie? Właśnie tak było. Płytkość i schematyczność, sztuczne dialogi i zły polski dubbing (zakładam, że w wersji oryginalnej było lepiej, tam między innymi Hugo Weaving, Helen Mirren, Geoffrey Rush) – to najbardziej szwankowało. Fabuła dla myślącego widza powyżej 12 lat do przewidzenia bez większych trudności.

https://i1.wp.com/1.fwcdn.pl/ph/97/01/479701/202226.1.jpg

Co było plusem? Geniusz graficzny, który udało się osiągnąć animatorom. „Legendy” zostały wyprodukowane przez studio odpowiedzialne między innymi za „Happy Feet”. Każdy szczegół, detal uchwycony, bogactwo kolorów, efekty światła i cienia – cudowne. Sceny walk znakomite (rodzice, nie bójcie się o swoje małe pociechy, rozlewu krwi nie ma, tylko trochę piór widać).

https://i2.wp.com/1.fwcdn.pl/ph/97/01/479701/202251.1.jpg

I dla tego ostatniego elementu tylko nawet warto to obejrzeć. Mimo iż intelektualnie film nadaje się dla 5 – latka.

https://i0.wp.com/1.fwcdn.pl/ph/97/01/479701/202238.1.jpg

nowepogloskiOne Response to “Zewnętrzne piękno, wewnętrzna brzydota – nasza recenzja „Legend Sowiego Królestwa: Strażników Ga’Hoole””

  1. 1 Profesor

    Może zrobić kategorię „Dozwolony do lat 15”? Ale co zrobią wtedy zdziecinniali?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: