Wielkie gówno z przeterminowanym słodzikiem – nasza recenzja „Niezniszczalnych”

12Paźdź10

Sylvester Stallone, słynny Rambo, mimo iż swoje lata na karku ma, dalej mu w głowie akcja, wybuchy, noże i strzelanie. „Niezniszczalni” mieli być, poza rozrywką dla widza, swego rodzaju hołdem dla wszystkich starych gwiazd kina akcji. Nie było ani rozrywki ani hołdu, a najlepsi twardziele (z tych którzy się pojawili) zostali odstawieni na bok.

https://i0.wp.com/gfx.filmweb.pl/po/14/43/311443/7333640.3.jpg

Film opowiada o grupie najemników, którzy wyruszają na nową, niebezpieczną misję. Jej celem jest obalenie jednego z południowoamerykańskich dyktatorów. W roli ich przywódcy zobaczyliśmy Stallone’a. Jako jego kompani wystąpili między innymi Jason Statham i Jet Li. Nie nastawiajcie się na Willisa, Rourke’a i Schwarzeneggera, czyli najlepszych – z nimi jest tylko krótki epizod. Brakowało mi też osobiście Chucka Norrisa i jego ciosów karate (ponoć ma szansę na wystąpienie w dwójce).

https://i0.wp.com/1.fwcdn.pl/ph/14/43/311443/198136.1.jpg

Scenariusz został napisany… Oczywiście też przez Stallone’a i skutki tego były fatalne. Plastikowe dialogi i płytka fabuła, którą bez problemu da się wymyślić w dwie minuty siedząc w klopie – przede wszystkim. Scena (w zamiarze) dramatyczna, gdzie w głównej roli widzimy Rourke’a, jest tak sztuczna, że aż chce się śmiać (lub wymiotować – tu reakcje mogą być różne).

https://i1.wp.com/1.fwcdn.pl/ph/14/43/311443/198141.1.jpg

Wybuchy, strzelanie – słabe, w porównaniu z oczekiwaniami i innymi pozycjami gatunku. Muzyki nie było… Walory artystyczne też uleciały…

Także, jeżeli macie ochotę na epicką opowieść z poczuciem humoru i dawką adrenaliny, to radzę sięgnąć choćby po „Indiana Jones i Ostatnia Krucjata” aniżeli wyrzucać w błoto 30 złotych na ten gniot.

nowepogloski

Reklamy


One Response to “Wielkie gówno z przeterminowanym słodzikiem – nasza recenzja „Niezniszczalnych””

  1. 1 Profesor

    Tytuł bomba, a i tekst z jajem. Oj, recenzentowi chyba się film bardzo nie podobał


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: