Palikot zaszachował PiS. Politycy „tchórzami”?

22Lip10

Poseł PO, Janusz Palikot, otoczony pokaźną grupą dziennikarzy, krążył po Sejmie szukając miejsca, w którym mógłby zapisać się do zespołu parlamentarnego PiS zajmującego się wyjaśnieniem przyczyn katastrofy smoleńskiej.

https://i1.wp.com/republika.pl/blog_ji_3191017/3384916/tr/palikot_sejm.jpeg

Janusz Palikot


Palikot, tak jak zapowiadał, dziś rano podjął próbę zapisania się do zespołu Antoniego Macierewicza. Na poprzedzającej ją konferencji prasowej mówił, że jeżeli nie zostanie przyjęty przez PiS do zespołu, będzie to oznaczało, że politycy Prawa i Sprawiedliwości to „tchórze”.

Ponieważ w zespole zasiadają na razie tylko posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Palikot najpierw skierował swoje kroki do sekretariatu klubu parlamentarnego partii. Co usłyszał? Że to nie jest instytucja klubowa.

Palikot zadeklarował, że w takim razie złoży ten wniosek w biurze marszałka Sejmu. Po drodze zaczepił na korytarzu sejmowym posła PiS Jarosława Zielińskiego. Pytał go gdzie można złożyć zawiadomienie. Nie usłyszał jednak odpowiedzi. Ale niech pan nie ucieka. Prawda nas wyzwoli! – wołał za odchodzącym Zielińskim.

https://i2.wp.com/www.sejny.home.pl/img_news/498c2a886edb3.jpg

Jarosław Zieliński

W końcu na swojej drodze wiceszef klubu PO spotkał samego szefa zespołu – Antoniego Macierewicza. Ten poradził mu, że pismo należy złożyć w sekretariacie marszałka. Rozumiem, że mogę liczyć na pana poparcie w tej sprawie – pytał odchodzącego Macierewicza. Nie, nie może pan liczyć – padła odpowiedź.

https://i1.wp.com/g.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/6000/macierewicz_antoni_pap_6558.jpg

Antoni Macierewicz

W końcu Palikot dotarł do biura marszałka Sejmu, gdzie złożył swój wniosek. Zgodnie z regulaminem Sejmu każdy poseł może się zgłosić do dowolnego zespołu parlamentarnego, który zajmuje się interesującą go tematyką.

Jakie były komentarze, dotyczące całego zajścia? Wszyscy międlicie o nim od świtu do nocy. Sam was załatwia, Platforma nie musi się wami zajmować – te słowa skierował do Adam Hofmana  PiS w programie TVN24 senator PO, Kazimierz Kutz.

Największe osoby w partii Palikota odcinają się jednak od jego porannej akcji. Jeśli Janusz Palikot podejmuje tę grę, to jest jego decyzja. Ja się nie wybieram do tego zespołu. Palikot będzie tam reprezentował tylko siebie – stwierdził Sławomir Nowak. Palikot zgłaszając się do zespołu Macierewicza zaszachował polityczną grę PiS tragedią smoleńską – zakończył.

https://i2.wp.com/www.i-swinoujscie.pl/im/artykuly/8086_20012009.jpg

Sławomir Nowak

Zespoły w Sejmie są otwarte dla wszystkich posłów. Każdy może wybierać uczestnictwo w jednym z 47 działających, albo zakładać nowe. Palikot ma takie prawo – tak skomentował zdarzenie Marszałek Sejmu, Grzegorz Schetyna.

A co miał do powiedzenia sam Palikot?

Chcę przystąpić do poselskiego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej, aby wyjaśnić kto stoi za zbrodnią, o której mówił wczoraj kilkakrotnie Pan Poseł Antonii Macierewicz. Zgadzam się z nim, że katastrofa smoleńska powinna być traktowana jak zbrodnia. Rodziny 94 ofiar mają zapewne przekonanie, że ich bliscy są ofiarami. Ofiarami próżności, pychy, łamania wszelkich standardów i przepisów prawa. To co nas różni z Panem Macierewiczem to podejrzenia co do tego kto był sprawcą/sprawcami tej zbrodni – napisał on na swoim blogu – Dziennik Janusza Palikota.

Więcej na tvn24.pl.

Reklamy


No Responses Yet to “Palikot zaszachował PiS. Politycy „tchórzami”?”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: