Zmarł u szamanki

19Lip10

W niektórych rejonach świata wiara w szamanów i tajemnicze metody uzdrawiania jeszcze nie minęła. We wschodniej Rosji 4-letni chłopiec chory na zapalenie płuc zmarł nagle podczas wizyty u szamanki.

https://nowepogloski.files.wordpress.com/2010/07/szamanka.jpg?w=219

Szamanka

Tragiczny zgon miał miejsce we wsi Siergiejewka, 135 kilometrów od Władywostoku.

Rodzice chłopca zanieśli go do miejscowej szamanki. Rosyjska prasa brukowa poinformowała, że dziecko pozostało z szamanką samo, podczas gdy jego rodzina została zahipnotyzowana. Gdy rodzice obudzili się z hipnotycznego snu, dziecko już nie żyło.

Śledztwo wykazało, że dziecko zmarło podczas niestandardowej terapii medycznej. Dokładna przyczyna zgonu nie jest jeszcze znana – powiedziała Aurora Rimska z prokuratury generalnej.

Głos zabrał też rosyjski rzecznik praw dziecka, Paweł Astachow. Obarczył on winą za całe zdarzenie rodziców chłopca, których zachowanie według niego było aroganckie i nieodpowiedzialne.

Reklamy


One Response to “Zmarł u szamanki”

  1. 1 Profesor

    Medycyna alternatywna jest sprawą bardzo dyskutowaną. Są osoby święcie w nią wierzące i osoby święcie w nią niewierzące. Wiedząc, jakie znaczenie dla walki z chorobą ma nastawienie psychiczne i sugestia nie dziwimy się często spektakularnym osiągnięciom medycyny alternatywnej. Niektóre praktyki uważane za domenę medycyny alternatywnej obecnie znalazły wytłumaczenie naukowe i sa szerzej stosowane (akupunktura). Nie sposób przewidzieć, co jeszcze nauka wykryje w praktykach szamańskich. Niewątpliwie największym zagrożeniem przy stosowaniu metod medycyny alternatywnej jest zaniechanie lub opóźnienie leczenia środkami medycyny oficjalnej w sytuacjach, kiedy wiadomo z pewnością, że są metodami ratującymi życie i zdrowie i muszą być zastosowane szybko. Tak np. opóźnienie kuracji nowotworowej w wyniku długiego poszukiwania leczenia alternatywnego może spowodować, że od szamana do lekarza chory trafia już wtedy, kiedy medycyna oficjalna już nic pomóc nie może, chociaż zastosowana wcześniej terapia doprowadziłaby do wyleczenia. Ale w sytuacjach uznanych przez medycynę oficjalną za beznadziejne medycyna alternatywne może dać chorym odrobinę nadziei, która jest bardzo potrzebna do samego końca.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: