I tura za nami; wyniki sondażów

20Czer10

Według sondaży SMG/KRC dla TVN24 Bronisław Komorowski zdobył największą liczbę głosów w I turze Wyborów Prezydenckich, nieznacznie wyprzedzając Jarosława Kaczyńskiego. Ci politycy przechodzą do II tury.

Przeczytaj koniecznie: I tura Wyborów Prezydenckich 2010.

Bronisław Komorowski zdobył 45,7 procenta wszystkich głosów, zwyciężając w województwach Pomorskim, Zachodniopomorskim, Lubuskim, Wielkopolskim, Warmińsko-Mazurskim, Kujawsko-Pomorskim, Mazowieckim i Łódzkim. Serdecznie dziękuję za każdy głos – powiedział Komorowski, w którego sztabie panował umiarkowany optymizm, a znaleźli się w nim między innymi popierający kandydata PO Andrzej Wajda i Andrzej Mleczko. Jego wynik nie dał zwycięstwa w I turze, tak więc odbędzie się tura II. 4 lipca – będą to pierwsze w Polsce wybory przeprowadzone w wakacje. W każdym sporcie najtrudniejsza jest dogrywka. Każdy głos w II turze będzie na wagę złota – mówił Komorowski.

Drugi faworyt, Jarosław Kaczyński, otrzymał 33,2 procenta głosów. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach. Szczególnie tym, którzy mnie poparli – zaczął Kaczyński. Zamiast słów niewłaściwych będziemy mieli poważną rozmowę – tak kandydat PiS próbował nakłonić wyborców do głosowania na niego w II turze. Wszystko dla Polski. Bo Polska jest najważniejsza – zakończył.

Trzeci wynik osiągnął kandydat SLD, Grzegorz Napieralski. Początkowo w sondażach jego poparcie wynosiło 3%, a skończyło się na… 13,4 %. To efekt wzorowo prowadzonej kampanii. Dla mnie, jako polityka, to bardzo ważna lekcja – powiedział Napieralski. Według Pawła Poncyliusza z PiS wyborcy popierający Napieralskiego, w II turze oddadzą głos na Jarosława Kaczyńskiego. Innego zdania jest Józef Oleksy, którego słowa potwierdza inny sondaż SMG/KRC, podający, że 65% popierających Napieralskiego, w II turze zagłosuje na Komorowskiego.

Czwarty wynik osiągnął Janusz Korwin Mikke, zdobywając 2,3% głosów. Tuż za nim uplasował się wicepremier Waldemar Pawlak (1,8%). Dalsze miejsca`zajęli Andrzej Lepper (1,4%), Andrzej Olechowski (1,2%), Marek Jurek (0,7%), Kornel Morawiecki (0,1%) i Bogusław Ziętek (0,1%).

Jutro zostaną podane oficjalne wyniki I tury wyborów. Zapraszamy na tvn24.pl.

Reklamy


No Responses Yet to “I tura za nami; wyniki sondażów”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: