Kolejny dzień za nami: Anglia zaledwie remisuje, Niemcy gormią

13Czer10

Wczoraj Anglia zremisowała z USA. Dziś Niemcy odprawili Australijczyków wbijając im cztery gole. Kolejny dzień mistrzostw świata w RPA za nami.

Zaledwie remis

W ostatnim wczorajszym spotkaniu Anglia zaledwie zremisowała z USA 1:1. Mimo, iż zaczęło się bardzo dobrze. Bowiem już w 4 minucie pomocnik FC Liverpool, Steven Gerrard, zapakował piłkę do bramki Tima Howarda. Jednak jeszcze przed przerwą stan wyrównał napastnik Fulham Clint Dempsey. Ten wynik utrzymał się do końca spotkania. To z pewnością zły rezultat dla Anglików, którzy są jednymi z głównych faworytów do sięgnięcia po tytuł mistrza świata.

Kuriozalny gol i cały mecz Kirma

W spotkaniu grupy C reprezentacja Algierii przegrała 0:1 ze Słowenią. Gol padł po fatalnym błędzie jej bramkarza,  Faouziego Chaouchi. Autorem bramki był Robert Koren. Całe spotkanie w zespole Słoweńców rozegrał pomocnik Wisły Kraków, wicemistrzów Polski, Andraż Kirm.

Serbia – Ghana  0:1

W drugim dzisiejszym spotkaniu Serbia uległa Ghanie. Gola na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Asamoah Gyan. Była to czwarta z rzędu mundialowa porażka Serbów.

Australia rozbita w proch

O 20:30 rozpoczął się mecz Niemców z Australią. Nasi zachodni sąsiedzi rozbili przeciwników, strzelając im 4 gole i nie tracąc żadnego. Autorami trafień byli Lukas Podolski, Miroslav Klose, Thomas Muler oraz Cacau.

Na jutro zaplanowano mecze:

Holandia – Dania

Japonia – Kamerun

Włochy – Paragwaj

No Responses Yet to “Kolejny dzień za nami: Anglia zaledwie remisuje, Niemcy gormią”