Mistrzostwa rozpoczęte

12Czer10

Mistrzostwa świata 2010 w RPA wczoraj się rozpoczęły. Mimo, iż w turnieju zabraknie reprezentacji Polski, to kibice i tak z niecierpliwością będą wyczekiwać każdego gwizdka rozpoczynającego jedno ze spotkań fazy grupowej.

Remis na początek

W inaugurującym meczu spotkały się ze sobą drużyny gospodarzy, RPA, oraz Meksyku. Meksykanie naciskali, ale pierwszą bramkę meczu i zarówno turnieju zdobył Siphiwe Tshabalala w 55 minucie, wyprowadzając swój zespół, gospodarzy, na prowadzenie. Stan wyrównał w 79 minucie obrońca FC Barcelony, Rafael Marquez. Tak więc inauguracja zakończyła się podziałem punktów.

Drugi remis

W drugim piątkowym meczu, pomiędzy Francją a Urugwajem również padł remis. Faworyci, gracze trójkolorowych, nie umieli przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie po 90 minutach utrzymał się bezbramkowy remis. Warto napomnieć, że w 81 minucie, Nicolas Lodeiro, piłkarz Urugwaju, wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę.

2:0 dla Korei

Na dziś zaplanowane były 3 spotkania. Pierwsze z nich, pomiędzy Koreą Południową i Grecją, mistrzami Europy z 2004 roku, odbyło się o godzinie 13:30. Wygrała drużyna Korei, która oddała aż 7 celnych strzałów w całym spotkaniu, natomiast zespół z półwyspu helleńskiego zaledwie 3. Gole dla zwycięzców zdobywali Lee J. S. oraz Park J. S.

Faworyt wygrywa

O 16:00 zmierzyły się ze sobą Argentyna i Nigeria. Faworytem była drużyna z Ameryki Południowej, która typowana jest jako jeden z faworytów do sięgnięcia po mistrzostwo. Nie zawiodła ona oczekiwań i wygrała, chociaż nie bez trudu. Jedyną bramkę zdobył obrońca Gabriel Heinze w 6 minucie.

Trwa spotkanie pomiędzy Anglią a USA. Do przerwy jest remis 1-1. Krótki opis meczu jutro.

No Responses Yet to “Mistrzostwa rozpoczęte”