Polska i świat mokną

16Maj10

W Małopolsce i na Podbeskidziu ogłoszono alarm powodziowy. Deszcz od dłuższego czasu nieprzerwanie zalewa też resztę Europy – w Węgrzech padła pierwsza ofiara obfitych opadów.


Sytuacja w Polsce nie wygląda tragicznie. W Małopolsce i na Podbeskidziu pracują ekipy strażaków, mający odpowiadać za odpompowywanie wody w najbardziej zagrożonych miejscach. W najbliższych godzinach poziom wody w Wiśle będzie się podnosił zarówno z powodu opadów, jak i spływania wody z wyżej położonych terenów.

A jak się przedstawia sytuacja w krajach europejskich? Gorzej. Pada w Węgrzech, Austrii i na Słowacji. Pada – to złe określenie. Leje.

W Węgrzech stan alarmowy przekroczyło kilkanaście rzek. Czerwony alarm zagrożenia powodziowego obowiązuje w północnej i środkowej części tego kraju. Żywioł spowodował śmierć jednej osoby. W niedzielę w Miszkolcu zmarł mężczyzna.

Przez austriacki Burgenland przeszła z kolei nawałnica, która zatopiła bądź uszkodziła wiele jachtów i łodzi na jeziorze Neusedler.

Wielka woda nęka południową, północną i wschodnią Słowację. Stan zagrożenia ogłoszono w dziewięciu regionach kraju w tym przy granicach z Polską na Liptovie i Orawie. Najsilniejsze opady spodziewane są właśnie w tym rejonie.

Reklamy


No Responses Yet to “Polska i świat mokną”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: