Jak kandydaci się pozmieniali

11Maj10

Poniżej przedstawiamy sondaż prezydencki z 29 października zeszłego roku. Jak widać jedynie jedna osoba z pięciu, które przewidywano, będzie kandydować w wyborach.


Pod koniec października te osoby wydawały się naprawdę prawdopodobnymi kandydatami. Premier Donald Tusk, prezydent Lech Kaczyński, mający duże poparcie i cieszący się popularnością Jolanta Kwaśniewska i Włodzimierz Cimoszewicz oraz startujący niezależnie Andrzej Olechowski.

Jak się okazało jedynie jedna z tych osób stanie do walki w wyborach. Będzie to Andrzej Olechowski. Zarówno Tusk, jak i Cimoszewicz i Kwaśniewska zrezygnowali ze startowania, a Lech Kaczyński zginął w katastrofie samolotu.

Uwidacznia się tu, jak mało atrakcyjni są kandydaci w najbliższych wyborach. Faworyci mediów – Tusk, Kaczyński, Kwaśniewska i Cimoszewicz nie będą startować. W ich miejsce Bronisław Komorowski, Jarosław Kaczyński, Waldemar Pawlak, Grzegorz Napieralski i Andrzej Lepper, który może startować tylko i wyłącznie dzięki temu, że jego wyrok 2 lat pozbawienia wolności nie jest prawomocny.

Reklamy


One Response to “Jak kandydaci się pozmieniali”

  1. 1 Profesor

    Ciekawe. Unaocznia to, ile warte są przewidywania. A ile na to traci sie czasu, energii i pieniędzy! Zresztą jak często w dzienniku słyszy się rano zażartą debatę, co ten lub inny prominent powie na konferencji prasowej popołudniu. A nie lepiej byłoby spokojnie usiąść i poczekać, może jakąś mądrą książkę zacząć czytać?. A dla chcących sie podniecać – iść i obstawiać swoje typy u bookmachera.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: