Oskarżają Dodę o obrazę uczuć religijnych

04Maj10

O tym, że w Polsce nie ma pełnej wolności słowa, przekonała się ostatnio Doda. Stołeczna prokuratura oskarżyła ją o obrazę uczuć religijnych innych osób. Piosenkarce grozi za to nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.


„30 kwietnia akt oskarżenia wobec Doroty R. został skierowany do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa” – powiedziała wiceszefowa Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów Anna Wereszczyńska.

Latem 2009 r. w wywiadzie prasowym 26-letnia Doda, mówiąc o Biblii, stwierdziła, że „bardziej wierzy w dinozaury niż w Biblię”, bo – jej zdaniem – „ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła”. Dopytywana, o kim mówi, dodała: „o tych wszystkich gościach, którzy spisali te wszystkie niesamowite historie”.

Reklamy


One Response to “Oskarżają Dodę o obrazę uczuć religijnych”

  1. 1 Profesor

    A za komuny zamykano, jak sie powiedziało coś złego na Marksa, Engelsa, Lenina, a nie daj Boże Stalina. Jak chrześcijanie miłują bliźniego, to niech wyślą do Dody katechetę, który mógłby ją przekonać, a jak sie nie uda, to niech się za nia modlą, a nie wsadzają do więzienia.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: