Pies bohater

29Kwi10

Historia psa, który dokonał niemożliwego obiegła cały świat w mgnieniu oka. Faith jest bez wątpienia bohaterem wśród ludzi i zwierząt.


Złe miłego początki
Pewien pies urodzony w wigilię 2002 roku miał tylko dwie tylnie nogi. Nie mógł chodzić i jego matka, suka, odrzuciła go. Właściciele chcieli go uśpić, ale przygarnęła go Jude Stringellow. Uparła się ona, że nauczy tego nieszczęsnego psiaka poruszać się samodzielnie. Nazwano go Faith (tł. na polski – wiara). Na początku Jude posadziła go na deskorolce, by poczuł ruch, następnie zachęcała go do skoków i poruszania się pionowego, dając mu w nagrodę jego ulubiony przysmak- masło z fistaszków. Nawet drugi, domowy pies, zachęcał Faitha do chodzenia.

Pies niczym człowiek – czyli jak nauczyć się chodzić na dwóch łapach
To niezwykłe, ale po 6 miesiącach wydarzył się cud. Faith nauczył się balansować na tylnich nogach, utrzymywać się w pozycji pionowej, podskakiwać i w końcu chodzić. Po dalszych ćwiczeniach w głębokim śniegu mógł już iść w postawie pionowej, jak człowiek.

Sława – skok z piekła do nieba
Faith szybko zyskał sławę. Jego zdjęcia obiegły cały świat. Drukowano je w tygodnikach, a jego historię pokazywano w telewizji. Napisano o nim również książkę pod tytułem „With a Little Faith”.

Jaki z tego wniosek? Trzeba wierzyć. Wiara w to co się robi jest siłą i określa wartość życia. I nie tylko wierzyć, a także doceniać to, co się ma.

Reklamy


One Response to “Pies bohater”

  1. 1 Profesor

    W latach 80. widziałem na lotnisku we Frankfurcie dwie młode kobiety – około 25 lat. Siedziały koło siebie, żywo rozmawiały, ale było w nich coś dziwnego, tylko nie mogłem sie zorientować co. Aż do momentu, kiedy jedna z nich zsunęła sandałki, nogą sięgnęła do kieszeni w kurtce, wyjęła tą nogą paczkę papierosów, otworzyła, pomagając sobie drugą nogą wyciągnęła papierosa, włożyła do ust, schowała paczkę, wyciągnęła z drugiej kieszeni zapalniczkę i zapaliła papierosa. To wszystko nie przerywając konwersacji. NIE MIAŁA RĄK!
    Oczywiście była to ofiara talidomidu. Człowiek jest też zdolny do rzeczy niezwykłych. Ale nad ofiarami talidomidu nie rozczulano się, bo takich dzieci były tysiące, a Faith jrst jeden.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: