Ludzkie prochy na dnie jeziora

29Kwi10

Grupa nurków odnalazła na dnie Jeziora Zuryskiego urny z ludzkimi prochami. Pojawiły się głosy, że pochodzą one z nieodległej kliniki Dignitas. Przyjeżdżały do niej setki osób z całego świata, by poddać się zabiegowi eutanazji.


Nurkowie na urny trafili przypadkowo. Udało im się wyłowić trzynaście glinianych pojemników z ludzkimi prochami. Policja, która po pewnym czasie znalazła się na miejscu makabrycznego odkrycia wyłowiła z wody jeszcze 22 inne urny.

Skąd zatem pochodzą prochy? Podejrzenia padły na pobliską klinikę Dignitas. Ten luksusowy ośrodek prowadził usługi tak zwanej turystyki eutanazyjnej. W ciągu ostatnich kilku lat setki Amerykanów, Brytyjczyków, Niemców i Francuzów przyjechało tam, by poddać się tam eutanazji.

Soraya Werneli, była pracownica kliniki, potwierdziła, że zatapianie urn było częstą praktyką w Dignitas. Jak mówiła, pod wodą mogą znajdować się setki takich urn.

Reklamy


One Response to “Ludzkie prochy na dnie jeziora”

  1. 1 Profesor

    Dziwne, Czemu umieszczali prochy w urnach, zamiast od razu wsypać je luzem do wody? Chyba, że były to urny nieodebrane przez rodziny.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: