Jarosław Kaczyński kandydatem PiS

26Kwi10

Wypierał się, ale w końcu zdecydował. Brat tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego, Jarosław, będzie walczył o Pałac Prezydencki z Bronisławem Komorowskim. To pewna informacja, którą podał sam Kaczyński.


Oświadczenie na oficjalnej stronie

„Tragicznie przerwane życie Prezydenta RP, śmierć elity patriotycznej Polski, oznacza dla nas jedno: musimy dokończyć Ich misję. Jesteśmy Im to winni, jesteśmy to winni naszej Ojczyźnie. Choć pogrążeni w bólu i żałobie, związani wieczną pamięcią o stracie, mamy obowiązek wypełnić Ich testament” – napisał w specjalnym oświadczeniu na oficjalnej stronie partii Kaczyński.

„Dlatego podjąłem decyzję o kandydowaniu na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Mam w tej decyzji wsparcie rodziny” – to były słowa kluczowe. Wiemy wreszcie, że dojdzie do wielkiego pojedynku: Bronisława Komorowskiego z Jarosławem Kaczyńskim.

Komentarze po decyzji

A jak komentują tę decyzję politycy? „Znam ludzi w Prawie i Sprawiedliwości, którzy oczekiwali innych decyzji. Sugerowali chęć zmiany” – stwierdził Bartosz Arłukowicz, poseł SLD. Z kolei w obozie PiS wypowiedzi zupełnie inne. „Jak rozmawialiśmy w partii z kolegami, to nie było wątpliwości, że Jarosław Kaczyński będzie najlepszym kandydatem” – powiedział Paweł Poncyljusz.

Szef sztabu wyborczego

Szefem sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego będzie Joanna Kluzik-Rostkowska. „Zostałam zaproszona przez Jarosława Kaczyńskiego w sobotę na rozmowę, pan prezes zaproponował mi szefowanie sztabowi i przyjęłam to” – relacjonuje Kluzik-Rostkowska.

Ostateczni kandydaci

Do dziś, do godz. 16.15 komitety wyborcze kandydatów na prezydenta mogły zawiadamiać Państwową Komisję Wyborczą o swoim powstaniu. Dokonały tego komitety 22 kandydatów: Zdzisława Jankowskiego, Gabriela Janowskiego, Marka Jurka, Jarosława Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego, Janusza Korwin-Mikkego, Dariusza Kosiura, Bartłomieja Kurzei, Andrzeja Leppera, Krzysztofa Mazurskiego, Kornela Morawieckiego, Grzegorza Napieralskiego, Andrzeja Olechowskiego, Waldemara Pawlaka, Zdzisława Podkańskiego, Krzysztofa Sadurskiego, Romana Sklepowicza, Pawła Soroki, Bogdana Szpryngiela, Ludwika Wasiaka, Józefa Wójcika i Bogusława Ziętka. Zatem to już ostateczna lista kandydatów na prezydenta.

Reklamy


No Responses Yet to “Jarosław Kaczyński kandydatem PiS”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: