Partie szykują kandydatów

20Kwi10

W katastrofie Smoleńskiej zginęli między innymi Jerzy Szmajdziński i Lech Kaczyński. Ten pierwszy już oficjalnie zapowiedział swój udział w wyborach prezydenckich, ten drugi był niemal pewnym kandydatem z ramienia PiS. Teraz partie przygotowują swoich kandydatów. Kto powalczy zatem o Pałac Prezydencki z Bronisławem Komorowskim i Andrzejem Olechowskim?

Jedynym pewnym kandydatem startującym z ramienia partii jest jak na razie Bronisław Komorowski. Jego konkurentem będzie na pewno startujący niezależnie Andrzej Olechowski. Wciąż oficjalnej decyzji w sprawie kandydatów nie podjęły PiS, SLD i PSL.

W przypadku Prawa i Sprawiedliwości zdania są podzielone. W partii jedni wskazują na Zbigniewa Ziobrę, byłego ministra sprawiedliwości, ale większość chciałaby, aby o Pałac Prezydencki ubiegał się brat zmarłego tragicznie Lecha Kaczyńskiego, Jarosław. Ten jednak zaprzeczył tym doniesieniom, dodając, że istnieje opcja aby z ramienia PiS wystartował prezes Polskiej Akademii Nauk, Michał Kleiber.

Jeśli chodzi o SLD, wymienia się dwa nazwiska: Ryszarda Kalisza i prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

W PSL oczywistym kandydatem wydaje się być wicepremier, Waldemar Pawlak, ale niewykluczone, że w wyborach zastąpi go Eugeniusz Kłopotek.

Reklamy


No Responses Yet to “Partie szykują kandydatów”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: