Prezydent z małżonką spoczną w Krakowie

13Kwi10

W Krakowie, w jednej z wawelskich krypt, zostaną pochowania Lech i Maria Kaczyńscy. Na uroczystości pogrzebowej będzie obecny prezydent USA, Barack Obama i wielu innych zagranicznych polityków.


Pochówek na Wawelu

Decyzję o pochowaniu Pary Prezydenckiej na Wawelu, w krypcie obok Józefa Piłsudzkiego podał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. „W ten sposób rodzina chciałaby go zapisać wśród wybitnych bohaterów, zaliczając go do grona najbardziej zasłużonych ludzi” – uzasadnił decyzję Dziwisz.

Wybitni goście

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w niedzielę o godzinie 14. Z pewnością zmarłego w tragicznych okolicznościach Lecha Kaczyńskiego i jego żonę będzie chciał pożegnać ogrom ludzi. Spodziewani są także polityczni przywódcy największych państw europejskich. Do Krakowa przyjedzie między innymi sam prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama.

Polacy to Polacy – już są kłótnie

Kilkaset osób protestowało przeciwko pochowaniu Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Demonstranci zgromadzili się na ulicy Franciszkańskiej w Krakowie, na przeciwko okna papieskiego. „Nie na Wawel! Powązki” – odzywały się głosy w tłumie. „W takich chwilach powinniśmy się jednoczyć, a nie dzielić” – skomentował kardynał Dziwisz.

Chcą oddać cześć

Miasta, chcąc uczcić pamięć o Lechu Kaczyńskim postanowiły nadać na jego cześć nazwy ulicom i nie tylko. W Tibilisi imieniem polskiego prezydenta nazwano dotychczasową ulicę Czarnomorską. W Wilnie sprawa wciąż jest nie pewna. Inaczej sytuacja ma się z Bydgoszczą i Krakowem. Władze pierwszego z wymienionych miast nadadzą nazwę mostu, natomiast w Krakowie będzie rondo Lecha Kaczyńskiego.

Reklamy


No Responses Yet to “Prezydent z małżonką spoczną w Krakowie”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: