Wyreżyserowana debata

23Mar10

W niedzielę, 21 marca, odbyła się debata z udziałem dwóch kandydatów na kandydata Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2010: Radosława Sikorskiego i Bronisława Komorowskiego.

Debata nie była nudna, ale za to świetnie wyreżyserowana. Pytania zamiast dziennikarzy zadawali… Koledzy z partii, prowadzący, Sławomir Nowak i Joanna Mucha.

Według większości komentujących debatę dziennikarzy, politologów i polityków lepiej w debacie wypadł Sikorski. Sikorski był lepiej przygotowany. Wiedział, co chce powiedzieć, Komorowski podkreślał stateczność, cechę, którą większość Polaków wiąże z prezydentem – komentowali publicyści.

Przypomnijmy, że obecnie w Platformie trwają prawybory. Wszyscy członkowie partii mogą oddawać głosy na jednego z dwóch kandydatów: Sikorskiego (minister spraw zagranicznych) lub Komorowskiego (marszałek sejmu). Głosy można oddawać za pomocą internetu lub poczty.

Wyniki prawyborów poznamy już w ten weekend. Po ogłoszeniu tych wyników zdradzę państwu mojego faworyta – powiedział dziennikarzom Grzegorz Schetyna, przewodniczący klubu PO.

Reklamy


3 Responses to “Wyreżyserowana debata”

 1. 1 pavlik

  Niestety nie miałem czasu, by obejrzeć debatę. Osobiście uważam, że Sikorski ma jeszcze czas na zostanie prezydentem i wolałbym widzieć w roli kandydata PO Sikorskiego.

  Swoją drogą czy sądzisz, że taka forma debaty, w której rolę prowadzących pełnią partyjni koledzy ma sens?

  pavlik

  • Sens debata miała na pewno w tym przypadku dla Platformy. Komorowski i Sikorski uniknęli kłopotliwych pytań, a PO zdominowało całą scenę polityczną – niezły ruch. Jednak dla wyborców nie miała ona żadnego sensu. Uśmiechy, serdeczne uściski dłoni – na pewno nie tego wszyscy się spodziewali. W wypowiedziach obu panów próżno było szukać jakichś nowości. W ogólnym rozrachunku dla mnie to była miła odskocznia od tej szarej polskiej polityki.

 2. 3 pavlik

  Przepraszam za błąd w poprzednim poście. Oczywiście w roli kandydata PO najchętniej widziałbym Komorowskiego. 😉


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: