To jednak Olewnik

09Mar10

To pewne – zwłoki Krzysztofa Olewnika znajdowały się na cmentarzu w Płocku. Potwierdziły to badania nad zwłokami, przeprowadzone w zakładzie medycyny sądowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

„To jest ciało Krzysztofa. To było bardzo ważne żeby wiedzieć, te wyniki musiały być powtórnie robione” – potwierdziła siostra brutalnie zamordowanego przed kilkoma laty mężczyzny, Danuta Olewnik.

Krzysztof Olewnik został porwany w nocy z 26 na 27 października 2001 roku, ze swojej willi w Świerczynku na przedmieściach Drobina. Dwa dni później porywacze zażądali od rodziny porwanego okupu w wysokości 300 tysięcy dolarów. 24 lipca 2003 roku okup w wysokości 300 tysięcy euro przekazano porywaczom (po nałożonej karze w wysokości 50 tys. dolarów przez porywaczy za nieposłuszeństwo okup wynosił 350 tys. dolarów, po czym porywacze zamienili kwotę na 300 tys. euro). Torba z pieniędzmi została zrzucona z Trasy AK w Warszawie na ulicę Gwiaździstą, która przebiegała pod nią. Sprawcy wywiercili wcześniej dziurę w ekranie dźwiękochłonnym, aby rodzina mogła zrzucić torbę z pieniędzmi z Trasy AK. Porywacze podjęli okup, jednak uprowadzony nie został uwolniony. 5 września 2003 Sławomir Kościuk i Robert Pazik zamordowali Krzysztofa Olewnika, po czym zakopali jego zwłoki. Według ustaleń śledztwa Robert Pazik nałożył na głowę porwanego kilka toreb foliowych i przytrzymywał jego głowę tak, aby się udusił, przytrzymując nozdrza. Przed śmiercią, Krzysztof Olewnik przetrzymywany był w nieludzkich warunkach, bity i zmuszany do przyjmowania leków psychotropowych. Ciało Olewnika zostało odnalezione 28 października 2006 w lesie koło Różana pod Ostrołęką i pochowane 4 listopada 2006 na cmentarzu w Płocku. Miejsce ukrycia zwłok wskazał skazany potem za zabójstwo Sławomir Kościuk.

Źródło: tvn24.pl/wikipedia

Reklamy


No Responses Yet to “To jednak Olewnik”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: