Wywiad ze scenarzystami

01Lu10

TV Guide przeprowadził wywiad z Damonem Lindelofem i Carltonem Cuse na temat losów bohaterów w szóstym sezonie LOST.

Damon Lindelof (po lewej) i Carlton Cuse


Serial jest pełen tajemnic, ale czy jest jakaś zagadka która zainteresowała fanów bardziej niż to planowaliście?
Cuse: Niedźwiedzie polarne. Myśleliśmy że to zostało wyjaśnione kiedy pokazaliśmy klatki. Widzieliśmy Sawyera zamkniętego w klatce na niedźwiedzie polarne a ludzie nadal pytali o co chodzi z tymi miśkami? To już graniczyło z jakąś obsesją. To samo było z Libby.
Lindelof: Teraz kolejną obsesją fanów jest zadawanie pytań w stylu „Ile tajemnic zdołacie wyjaśnić?” Ja i Carlton odpowiadamy wtedy że wyjaśnimy 87 tajemnic, ale nie powiemy których. Albo pytają jakbyśmy procentowo oszacowali zagadki, na które mamy zamiar odpowiedzieć. Ale dla jednych coś może być wielką zagadką, a innych to samo może zupełnie nie obchodzić. W takim układzie wyjaśniamy tylko te zagadki, które są ważne z perspektywy rozbitków lotu 815. Jeśli ich coś nie obchodzi, to my nie będziemy na to odpowiadać. Jeśli jeden z rozbitków zada jakieś pytanie, to wtedy na nie odpowiemy bo właśnie w ten sposób rozwijamy tę historię.

Czy w tym sezonie jest jakiś konkrety motyw przewodni, czy po prostu chcecie się trochę pobawić oczekiwaniami widzów?
Cuse: To nie byłby LOST, gdybyśmy nie droczyli się trochę z widzami, ale pod koniec premierowych odcinków będziecie wiedzieć dokąd to wszystko zmierza. Nadal rozwijamy tę historię tak, jak w poprzednich sezonach – czyli pokazujemy co się dzieje zarówno na wyspie, jak i poza nią. W tym ostatnim sezonie będzie to jednak mieć nieco inną formę. Każdy sezon jest jakby osobnym rozdziałem, ale po premierze już będziecie mogli się domyślić jak będzie wyglądać sezon 6.

Michael Emerson powiedział że zamiast odpowiedzi, pojawia się coraz więcej zagadek. Czy wszystko zostanie wyjaśnione pod koniec, czy fabuła będzie się wiecznie rozwijać?
Cuse: Chyba nie zgodzę się z Michaelem. Może was podpuszczał, ponieważ ja uważam że zataczamy pełne koło. Wrócimy do pewnych wątków z pierwszego sezonu. Naszym zdaniem ważne jest to, jaki los czeka bohaterów, co się z nimi stanie, jakie jest ich przeznaczenie. Na te pytania chcemy odpowiedzieć. Po drodze wyjaśnimy też kilka zagadek związanych z mitologią serialu, np. czym jest Czarny Dym. Dowiecie się więcej o wyspie, Jacobie i Facecie w Czerni. To są ważne rzeczy, a nie jakie eksperymenty Dharma przeprowadzała na niedźwiedziach polarnych.

Czy dowiemy się czegoś więcej o tych tajemniczych cyfrach, czy akurat ta zagadka nigdy nie zostanie wyjaśniona?
Cuse: Na pewno dowiecie się więcej o cyfrach w sezonie 6. Czy spodoba się wam to wyjaśnienie czy nie, to zależy od waszego gustu. Problem tkwi w tym, że gdy pojawia się odpowiedz na jakieś pytanie, to zaraz  rodzi się kolejne pytanie odnośnie tej odpowiedzi. To tak jak z teorią wielkiego wybuchu – jeśli już zaakceptujemy że świat powstał po wielkim wybuchu, to rodzi się pytanie co było przedtem. Ciężko jest  wyjaśnić tajemnice tak, aby nie sprowokować kolejnych pytań. Każdy będzie musiał zaakceptować to w  jakimś stopniu.

Czy w tym sezonie nie ma żadnych ograniczeń? Każdy z bohaterów może zginąć?
Cuse: Hasłem tego sezonu jest „Wszystko się może zdarzyć”. Bądźcie gotowi na wszystko. Zbliżamy się już do końca serialu i nie mamy żadnych ograniczeń. Zawsze chcieliśmy żeby ten serial był zaskakujący i robiliśmy w nim rzeczy, których nikt się nie spodziewał. Teraz też mamy dla was kilka niespodzianek. Myślę że są one ekscytujące.

Czy już wiecie kto zginie?
Cuse: Tak. Mamy już rozplanowany finał serialu i takie ważne decyzje już zostały podjęte. Nadal piszemy scenariusze, ale już wiemy jak zakończą się losy poszczególnych bohaterów.

Co możecie zdradzić odnośnie Faceta w Czerni?
Cuse: Fani, których fascynuje ta postać, dostaną wiele odpowiedzi związanych z Facetem  Czerni. Wiemy że ten bohater jest tajemniczy i możemy wam obiecać że dowiedzie się kim on jest.

Czy Jacob naprawdę nie żyje?
Cuse: Zawsze mówiliśmy że w LOST trup to trup. Jacob został pchnięty nożem i zmarł. Oczywiście nawet zmarli ukazują się w rożnych formach. W tym sezonie, za pomocą nowej techniki narracyjnej, możemy sprowadzić kilku umarlaków. To że ktoś zmarł, nie oznacza że nie pojawi się więcej w serialu. Jeśli ktoś zapyta nas, czy Jacoba zabił Ben, odpowiemy mu twierdząco.

Podobno  Harold Perrineau wróci do serialu, mimo iż jego bohater zmarł?

Cuse: Tak, jego bohater zginął na frachtowcu, ale Harold wrócił do serialu i bardzo się z tego cieszymy.

Czy Kate będzie z Jackiem, czy z Sawyerem, a może zostanie sama?

Cuse: Wiemy co będzie z Kate ale nie zdradzimy wam nic. Ludzie interesują się wątkiem Jacka, Sawyera, Kate i Juliet więc  na pewno ten wątek zostanie zakończony w tym sezonie.
Lindelof: Cieszę się też że zadałeś pytanie, czy Kate zostanie sama, bo mało kto bierze taką opcję pod uwagę. W tym sezonie wszystko jest możliwe i mogą pojawić się pewne rozwiązania, których nikt się nie spodziewał.

Czy dowiemy się dlaczego Richard się nie starzeje?
Cuse: Tak. W tym sezonie na pewno dowiecie się więcej na temat Richarda. Nie wiemy czy to będzie satysfakcjonująca ilość informacji na jego temat, ale to już zależy od waszych oczekiwań. Wyjaśnimy zagadki związane z tym bohaterem.
Lindelof: Nie jesteśmy w stanie wyjaśnić wszystkich tajemnic związanych z Richaardem, ale poznacie jego historię.

Czy rozbitkowie podzielą się na drużyny wspierające Jacoba lub Faceta w Czerni?
Cuse: Bohaterowie będą dzielić się na grupy, ale też często będą zmieniać strony. To jak w sporcie z transferami – można wymieniać się zawodnikami.
Lindelof: Pamietajmy też, że tylko dlatego że jeden facet był ubrany na czarno, a drugi na biało, nie oznacza że ten pierwszy jest zły a ten rugi dobry.

Nowe trailery do obejrzenia tutaj.

Reklamy


No Responses Yet to “Wywiad ze scenarzystami”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: