„Brązowa” Nigeria

30Sty10

To już prawie koniec tego prestiżowego turnieju. Nigeria pokonała 1:0 Algierię w meczu o brązowy medal Pucharu Narodów Afryki. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył piłkarz Malagi, Victor Nsofor Obinna.

Victor Nsofor Obinna

W tym meczu faworyt był jeden – prowadzona przez Amodu Shaibu Nigeria. Rokowania ekspertów i bukmacherów się sprawdziły. Sam mecz nie był bynajmniej wielkim widowiskiem. Prawie puste trybuny i do tego mało efektowna gra, niekiedy przerywana jakimiś ciekawszymi akcjami. Ci, którzy jednak postanowili wybrać się na stadion i kupić bilety nie mieli z czego być zadowoleni.

Jedyna bramka meczu padła 10. minut po przerwie, a jej autorem był Victor Obinna. Nigeryjczyk dostał piłkę na 25. metrze od bramki rywali, zdecydował się na indywidualną akcję, wpadł w pole karne pomiędzy czterech rywali i płaskim strzałem pokonał wychodzącego z bramki algierskiego golkipera.

Zwycięstwo „Superorłów” było jak jednak jak najbardziej zasłużone. Zawodnicy z Nigerii przez niemal cały mecz byli stroną przeważającą, której nie umieli jednak udokumentować kolejnymi bramkami.

Finałowy mecz pomiędzy Egiptem i Ghaną zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 17. Transmisja na żywo w stacji Eurosport.