Wywiad z Yunjin Kim

29Sty10

Lost Magazine przeprowadził wywiad z Yunjin Kim, która w „Zagubionych” wciela się w rolę Sun.

Yunjin Kim wcielająca się w Sun


Czy zastanawiałaś się dlaczego Sun i Ben znaleźli się w 2007, razem z pasażerami lotu Ajira 316,  w przeciwieństwie do  Jacka, Kate, Hurleya i Sayida?
Oczywiście, że zastanawiałam się dlaczego tak się stało. Dość często rozmawialiśmy o tym na planie z innymi aktorami. Może stało się tak aby opóźnić spotkanie Sun z Jinem i żeby przeciągnąć konflikt. Myślałam, że spotkamy się w finale piątego sezonu, ale scenarzyści zdecydowali się jeszcze nie kończyć tego wątku. Mam nadzieję że do spotkania Sun i Jina dojdzie w szóstym sezonie. I jeśli pociągną  to dłużej ,to spotkanie będzie bardziej intensywne – będą towarzyszyć mu większe emocje. Jeśli  Sun znalazłaby się w 1977 roku, to jak członkowie Dharma zareagowaliby na wiadomość  że Jin i Sun są małżeństwem? Wszystko to co ukrywali Jin, Sawyer, Juliet i Miles przed Dharma runęło by w gruzach w jednej sekundzie.

Jak myślisz, jak czuła się Sun podążając śladem Johna Locka w drugiej części  piątego sezonu?

Locke nie żył,  Sun o tym wiedziała, i nagle  Locke pojawił się wśród żywych. Na dodatek miała miejsce ta straszna kiedy Sun powiedziała, że nic z tego nie rozumie, a Ben odpowiedział że widział wiele rzeczy na wyspie ale z grobu nie ma powrotu. Ben był w szoku że Locke żyje, ponieważ sam go zabił. To  Bena bardzo przestraszyło. Do tego dochodzi dwójka nowych bohaterów: Bram i Ilana niosący wielkie pudło. Okazuje się że Ilana pracuje dla Jacoba i musi przynieść to pudło do jego domu pod posągiem. Widzimy ich na plaży, kiedy Ben z Lockiem znajdują  się w środku. Sun nie wiedziała, że misją Locka było zabicie Jacoba. Nagle  wielkie pudło zostaje otwarte  i naszym oczom ukazuje się martwe ciało John Locka. Nikt z aktorów nie wiedział co jest w pudle. Dostaliśmy scenariusz na 5 min. przed kręceniem tych scen ponieważ wszystko było utrzymane w tajemnicy. Zorientowaliśmy się że przeciwnik Jacoba przyjął formę John Locka .Czy to nie było wspaniale? Ten finał pobił wszystkie inne finały  Zagubionych.

Jak pracowało się przy scenach retrospekcji Jina i Sun?  Jak interpretujesz dotyk Jacoba?
Widzimy Sun i Jina w najszczęśliwszym momencie ich życia. Wiemy też że zostaną rozdzieleni na 3 lata. Podczas ślubu odwiedza ich tajemniczy Jacob, który pojawia się w życiu  wszystkich głównych bohaterów i dotyka ich. Był u Kate, kiedy była mała, odwiedził  Hurleya przed lotem, zobaczył Sayida kiedy w wypadku zginęła Nadya. Odwiedził też  Sawyera i Jacka. Nie wiem dlaczego dotyka wszystkich, ale on wybrał te osoby, żeby przeżyły COŚ na wyspie. Co to może być? Tego nie wiem.

Czy uważasz że Sun nadal ma porachunki z Benem i Widmorem?
Myślę, że jest to już zamknięty rozdział w jej życiu. Teraz najważniejszą rzeczą dla Sun jest odszukać Jina. Sun nie ma już pretensji do  Benjamina Linusa.

Czy można zaufać przeciwnikowi Jacoba?
Locke, czy też  przeciwnik Jacoba, obiecał Sun że zrobi wszystko co w jego mocy, aby ją ochronić i odszukać Jina. Pomiędzy Lockiem a Sun istnieje pewna  więź. Jednak w finale okazuje się, że John Locke jest kimś innym. Jestem ciekawa czy wcześniej to co mówił Sun było choć w małym stopniu prawdą.

Co najmilej wspominasz z piątego sezonu ?
Wiele rzeczy. Sun znalazła w sobie tyle siły i odwagi, żeby trzymać  Bena na muszce – to było chyba najlepsze. Dobre było też spotkanie z Desmondem w kościele, kiedy Eloise Hawking mówi nam, że mamy wrócić na wyspę specjalnym lotem. W sumie podobał mi się cały sezon. Nie mam jednego ulubionego momentu. Podobała mi się współpraca z małą grupą aktorów  – z  Michaelem Emersonem i Terry O’quinnem.

W scenie z Jackiem, Kate i Benem  – kiedy celujesz do Bena  – czy uważasz, że Sun byłaby w stanie pociągnąć za spust?

Nie wiem czy byłaby zdolna  to zrobić. Chociaż, jeśli Ben naprawdę by ją do tego sprowokował, myślę że pociągnęłaby za spust.  Tragedie doprowadzają ludzi do wielu dziwnych stanów. Zawsze mówimy że nigdy w życiu nie skrzywdzilibyśmy drugiej osoby, ale co jeśli znajdziemy się w sytuacji, kiedy ktoś np. skrzywdziłby naszych bliskich?  Nie wiem jak ja bym się zachowała, ale Sun wiedziała że  Ben był odpowiedzialny za śmierć Jina i wzięła sprawy w swoje ręce.  Zastrzeliłaby go gdyby  Ben wcześniej nie powiedział że może udowodnić że Jin żyje.  Myślę, że mogłabym zrozumieć zachowanie Sun.

Niedawno Entertainment Weekly ogłosił że Ben Linus to jedna z najlepszych czarnych postaci wszechczasów. Co o tym sądzisz?
Naprawdę?  To dobrze. Ben jest bardzo przebiegły  ale widzieliśmy też jego wrażliwą stronę. Michael Emerson  jest wspaniałym aktorem, stworzył świetną postać. On potrafi pokazać Bena z różnych stron – potrafi przedstawić go tak, że kochamy go nienawidzić.

Które tajemnice serialu najbardziej chciałabyś odkryć?
Czym jest wyspa? To chyba najczęściej zdawane pytanie, które słyszę od fanów serialu. Z jakiego powodu znaleźliśmy się na wyspie? Jakie jest znaczenie tego wszystkiego? Mogę zdradzić swoją teorię odnośnie zakończenia serialu. Myślę że nie każdego czeka szczęśliwe zakończenie. Nie każdy wróci na ląd – część rozbitków zostanie na wyspie. Chciałabym żeby spotkali się kiedyś i  przeszli obok siebie z myślą „Kiedyś przeżyliśmy razem wspaniałą przygodę, ale teraz jest czas iść do przodu”.  Chciałabym aby  Hurley cieszył się swoimi pieniędzmi, i żeby  Sun została szefem  firmy i kopała tyłki  innym w tym dziale. Chciałabym też  żeby była dobrą matką i żoną. Jacowi życzyłabym aby wrócił na salę operacyjna jako chirurg, a Kate żeby poukładała swoje życie, pogodziła się z matką i żyła dalej z Jackiem. Chcę żeby Sawyer wrócił do swojej córki. Sayid to ciekawy przypadek, bo nie ma do kogo wracać. Stracił miłość swojego życia…może powinien odnaleźć nową miłość? Myślę że chciałabym aby wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Źródło: darlton.pl

Reklamy


No Responses Yet to “Wywiad z Yunjin Kim”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: