Wywiad z Emersonem

28Sty10

Michael Emerson, czyli tajemniczy Ben Linus z serialu Lost, opowiada o pracy nad szóstym sezonem. Można spokojnie czytać, bowiem wycięte zostały wszelkie spoilery.

Michael Emerson – serialowy Benjamin Linus


Czy obecnie pracujesz nad jakimiś scenami?
Właśnie kręciliśmy scenę w  której dojdzie do ogromnej eksplozji. Ekipa naładowała armaty kawałkami drewna i trocinami po czym wystrzeliła to wszystko sprawiając,  że dookoła się dymiło, a na nas spadł deszcz trocin.

Ile odcinków musicie jeszcze nakręcić do końca serialu?
Teraz kręcimy dwunasty odcinek z osiemnastu, czyli do końca zostało jeszcze 6 odcinków.

Zapewne nie możesz zdradzić zbyt wiele odnośnie tego, co dzieje się na planie?

Wiem o niektórych wątkach ponieważ wziąłem udział w  ponad 10 odcinkach, ale prawdę mówiąc, niewiele osób z obsady wie  co się dzieje i dokąd to wszystko zmierza. Myślałem że w ostatnim sezonie będę już wiedział jak zakończy się serial i jak zostaną rozwiązane niektóre wątki, ale tu ciągle dzieje się coś nowego i cały czas jestem zdezorientowany. W tym sezonie wykorzystano nowa technikę narracyjną. Nie wiem jak to wszystko się skończy – możemy tylko zgadywać.

Czy dlatego praca przy  serialu jest jeszcze bardziej ekscytująca?

Tak zawsze było. Scenariusze dostajemy zazwyczaj dzień przed kręceniem danych scen, więc nigdy nie wiemy jak rozwiną się wątki bohaterów. Oczywiście dostaniemy  odpowiedzi na wielkie tajemnice serialu. Pomalutku pojawiają  się kawałki tej wielkiej układanki. Jednocześnie pojawiają się też nowe pytania  i to jest fascynujące.

Jak się czujesz gdy co tydzień dostajesz nowy scenariusz? Czy jesteś zaszokowany?

Szybko je czytam bo chcę wiedzie co będę musiał zrobić. Zastanawiam się czy będę potrzebować dublera, albo czy mój bohater zrobi coś przerażającego.

Czego fani serialu  mogą się spodziewać w tym sezonie?

Najbardziej zaangażowani fani wiedzą czego się spodziewać. LOST będzie ukazywał pewne wątki tak, jak zawsze to robił. Nie ma jakiś wielkich zmian odnośnie sposobu opowiadania tej historii, ale pojawi się kilka szokujących wątków i ta nowa technika narracyjna która jest niewiarygodna i zmusza ludzi do myślenia. Fabuła cały czas się rozwija i można ją porównać do kosmosu który również cały czas rośnie wzdłuż i wszerz (śmiech).

Za czym nie będziesz tęsknił po zakończeniu pracy nas serialem?

Walki, broni i tych dynamicznych scen w których łatwo zrobić sobie krzywdę.

Chciałbym aby wyjaśnione zostały niektóre wątki z historii Bena – np. z czasów kiedy podawał się za Henrego Gale.
Ja kiedyś liczyłem na to że wrócimy jeszcze do dzieciństwa Bena i do jego udziału w masowym zabójstwie członków Inicjatywy Dharma. Miałem nadzieję że to wydarzenie zobaczymy z jakiejś innej perspektywy i że może czystkę przeżył ktoś, z kim Ben był blisko związany. Pamiętasz, jak kiedyś Ben nosił przy sobie taką drewnianą figurkę? Myślałem że ten wątek zostanie rozwinięty. Teraz już zbliżamy się do końca serialu i niektóre rzeczy trzeba pominąć. Niektóre zagadki nigdy nie zostaną wyjaśnione, ale mnie to nie przeszkadza. Chyba nie musimy wyjaśniać każdej tajemnicy serialu. Wystarczy odpowiedzieć na te pytania, które usatysfakcjonują widzów.

Źródło: darlton.pl

Reklamy


No Responses Yet to “Wywiad z Emersonem”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: