Tusk nie będzie kandydował!

28Sty10

Ta decyzja wymaga odwagi i dalekowzroczności. Wybory prezydenckie są ważne, ale stawką jest bardziej prestiż i zaszczyt, a nie skuteczne instrumenty do rządzenia. Zbyt dużo przygotowywaliśmy projektów, a za bardzo cenię skuteczność instrumentów politycznych, by narażać to na szwank. Wydaje się rzeczą oczywistą, że więcej trudnych zadań zrealizuję mając instrumenty w ręku, niż siedząc w pałacu – powiedział premier Donald Tusk. Oznacza to jego rezygnację z walki o miejsce w pałacu prezydenckim. Tusk powiedział, że zamierza być dalej szefem rządu i co również ważne – szefem PO.

Donald Tusk


W Europie ceni się słowa tych, o których się wie, że to oni będą za miesiąc, rok i dwa podejmować decyzje – mówił prezes Rady Ministrów, tłumacząc dlaczego nie będzie kandydował na urząd prezydenta. Tusk przekonywał, że najbliższe kilkanaście miesięcy, tak ważnych z punktu widzenia polskiej gospodarki, wymaga stabilności rządu, a w roku kampanii wyborczych rząd musi być „jak skała”.

Premier podjął dobrą decyzję nie kandydując w wyborach prezydenckich – tak wynika z pierwszego, gorącego sondażu TVN24, wykonanego tuż po ogłoszeniu decyzji premiera. O słuszności decyzji Donalda Tuska przekonanych jest aż 58 procent badanych. Natomiast co trzeci ankietowany (31 procent) ocenia ją negatywnie.

Bronisław Komorowski lub Radosław Sikorski – jedna z tych osób z ramienia Platformy Obywatelskiej – zdaniem szefa klubu tej partii Grzegorza Schetyny – ma szanse zostać kandydatem PO na prezydenta. Schetyna zapowiedział, że w ciągu kilku tygodni zarząd Platformy zdecyduje, kto powalczy o prezydencki fotel. Oficjalnie decyzja ta zostanie ogłoszona 16 maja podczas konwencji krajowej Platformy Obywatelskiej. Schetyna nie był zaskoczony decyzją premiera Donalda Tuska. „To odpowiedzialna i dalekowzroczna decyzja. Premier chce się skupić na pilnowaniu spraw Polski” – stwierdził szef klubu Platformy.

Z kolei Janusz Palikot od początku podpowiadał premierowi, aby zrzekł się kandydatury. Mówi się, że z ramienia Platformy może wystartować (poza Komorowskim i Sikorskim) także Jerzy Buzek. Najodpowiedniejszy z tych kandydatów wydaje się być Komorowski. Buzek ma swoje obowiązki w Europarlamencie, a Sikorski nie jest aż tak bardzo związany z PO – mówi Palikot.

Reklamy


3 Responses to “Tusk nie będzie kandydował!”

  1. 1 Marek

    No i dobrze – mądra decyzja godna męża stanu

  2. 2 Babelus

    Obaj Panowie byli ministrami obrony , także czy znają się również na innych dziedzinach życia ? Osobiście jestem za Sikorskim , ale nie wiem czy pochodzenie jego żony nie zostanie przez jego przeciwników użyte przeciw niemu ? Wszak prawicowe szuje potrafią wyciągać różne historie . Nigdy w historii Polacy nie byli zadowoleni ze swoich władców czy przywódców . Zawsze jest jakieś ale . Jak będzie tym razem ?

  3. 3 Marysia

    Znakomicie! Ta decyzja tylko świadczy o jego klasie


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: