Rusza nowa produkcja Agnieszki Holland

28Sty10

Pod koniec stycznia w Berlinie rozpoczną się zdjęcia do najnowszego filmu Agnieszki Holland pt „Ukryci”. Plan zdjęciowy najpierw zostanie przeniesiony do Lipska, a w marcu do Łodzi.

Robert Więckiewicz


„Ukryci” to koprodukcja polsko-niemiecko-kanadyjska, przedstawiająca losy Polaka Leopolda Sochy, który podczas II wojny światowej z drobnego złodziejaszka staje się bohaterem. Postanawia bezinteresownie ukryć w kanałach grupę Żydów z lwowskiego getta. Ryzykując życie swoje oraz swoich najbliższych, ratuje przed zagładą kilkunastu mężczyzn, a także kobiety i dzieci, którzy dzięki niemu spędzają w ukryciu pod ziemią prawie 14 miesięcy.

W postać Sochy wcieli się Robert Więckiewicz, a u jego boku pojawią się Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Julia Kijowska, Marcin Bosak oraz niemiecki aktor Benno Fürmann.

Źródło: zebrafilm.pl

Reklamy


One Response to “Rusza nowa produkcja Agnieszki Holland”

  1. 1 Malgo

    Rewelacja! Kto jak kto, ale pani Holland wie jak robic dobre kino. Temat Polsko – Zydowski nigdy sie nie znudzi, i bardzo dobrze. Powienien byc pokazywany we wszystkich jego aspektach. Bardzo mnie ciesza nazwiska – a szczegolnie jedno – Kinga Preis. Zdolna aktorka.
    Dzieki za newsy!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: