Majewski robi furorę w Anglii

26Sty10

Radosław Majewski to bez wątpienia utalentowany pomocnik. W 2008 roku był nawet w kręgu zainteresowań Leo Beenhakkera, jednak nie załapał się do szerokiej kadry i nie pojechał na Euro 2008. Potem było już tylko gorzej.

Radosław Majewski – wschodząca gwiazda angielskiej Championship

Zawodnik zaczął mieć kłopoty w klubie (grał wówczas w Polonii Warszawa), a o reprezentacji nie mógł nawet pomarzyć. Wtedy za dużo imprezował (między innymi brał udział w pamiętnej libacji we Lwowie), co obniżało jego poziom sportowy. Teraz, po niemal dwóch latach ciężkiej pracy, Radek odżył i jest pierwszoplanową postacią w angielskim Nottingham Forrest, mającym duże szanse na awans do Premier League.

Majewski trafił do Nottingham na zasadzie wypożyczenia z Polonii Warszawa w letnim okienku transferowym. Drużyna grająca w Championship ma jednak prawo pierwokupu zawodnika za 1,5 miliona funtów. Na początku gry na Wyspach Polakowi z pewnością nie było lekko. Na dzień dobry jeden olbrzym przyłożył mi korkami w klatkę piersiową. Później inny obrońca prawie złamał mnie w pół. Nie ma lekko, ale muszę się nauczyć być twardym – mówił Majewski po rozegraniu swojego pierwszego meczu w barwach „The Reds”.

Z biegiem czasu „Maja” budował sobie w drużynie z Nottingham coraz mocniejszą pozycję. Teraz to od niego zaczyna ustalanie składu menedżer Billy Davies, który w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” stwierdził: Radek to bardzo inteligentny piłkarz, jest świetny technicznie, potrafi stwarzać akcje. I właśnie takiego kogoś szukamy, kto będzie potrafił kreować grę i strzelać gole.

W tym momencie polski zawodnik ma na swoim koncie 3 gole i 5 asyst. Ostatnio zdobył cudowną bramkę w meczu na szczycie ligi pomiędzy Forrest i West Bromwich Albion. To jedna z najpiękniejszych bramek w historii – komplementował Majewskiego po cudownym uderzeniu Billy Davies, porównując naszego zawodnika do legendy futbolu, Marko van Bastena.

Nottingham zajmuje w tabeli Championship drugie miejsce i jest bardzo blisko awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Bardzo cieszą nas zwycięstwa, ale trener pilnuje, żeby nam się w głowach nie zagotowało – opowiada piłkarz.

Dobre występy spowodowały powołanie do reprezentacji Polski przez nowego selekcjonera Franciszka Smudę. Nottingham szykuje już gotówkę, aby wykupić kartę zawodniczą Majewskiego.

Majewski trafił do Nottingham na zasadzie wypożyczenia z Polonii Warszawa w letnim okienku transferowym. Drużyna grająca w Championship ma jednak prawo pierwokupu zawodnika za 1,5 miliona funtów. Na początku gry na Wyspach Majewskiemu z pewnością nie było lekko.Na dzień dobry jeden olbrzym przyłożył mi korkami w klatkę piersiową. Później inny obrońca prawie złamał mnie w pół. Nie ma lekko, ale muszę się nauczyć być twardym” – mówił Majewski po rozegraniu swojego pierwszego meczu w barwach.
Reklamy


No Responses Yet to “Majewski robi furorę w Anglii”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: