Będziemy grać o medale!

26Sty10

Polscy szczypiorniści pokonali reprezentację Czech w meczu Mistrzostw Europy, zapewniając sobie tym samym awans do półfinału rozgrywek.

Michał Jurecki

To spotkanie było istnym horrorem. Cała pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Ostatecznie zakończyła się ona wynikiem 19:18 dla naszych południowych sąsiadów. W polskim zespole prym wiódł Karol Bielecki. Drugą połowę dobrze rozpoczęli biało – czerwoni, którzy wykorzystali osłabienie Czechów i wyszli na prowadzenie. Kilkanaście kolejnych minut było znów bardzo wyrównane – Polacy nie umieli odskoczyć rywalom na więcej niż 2 punkty, ale w końcu to się udało, kiedy po sprawnie przeprowadzonej kontrze do bramki Czechów trafił Mariusz Jurkiewicz. Dwa ładne gole zdobył też Marcin Lijewski. W końcówce nasi przeciwnicy odrobili straty i zrobiło się nerwowo, lecz  bardzo ważnego gola zdobył Michał Jurecki. Trzeba też pamiętać o dobrej postawie naszego bramkarz – Sławka Szmala. Ostatecznie Polska pokonała Czechy 35:34.

No Responses Yet to “Będziemy grać o medale!”