Team Wenty nie zawodzi

22Sty10

Polscy szczypiorniści wygrali dwa pierwsze mecze na Mistrzostwach Europy, pokonując reprezentacje Niemiec i Szwecji. Zwycięstwa cieszą, szczególnie to z naszymi zachodnimi sąsiadami, którym zrewanżowaliśmy się przede wszystkim za pamiętną porażkę w finale Mistrzostw Świata w 2007 roku.

Sławomir Szmal jest jednym z najlepszych bramkarzy w piłce ręcznej na świecie

Pierwszy mecz i jakże ważna wygrana z Niemcami 27:25 w Innsbrucku. Zwycięstwa z pewnością by nie było, gdyby nie fantastyczna forma strzelecka Karola Bieleckiego (zdobył sześć bramek) i niesamowite parady bramkarskie Sławomira Szmala.

Pierwsza połowa, po której zawodnicy Bogdana Wenty prowadzili 12:8, była popisem nieskuteczności i dobrej gry obronnej, ale przede wszystkim naszego bramkarza – Sławka Szmala. W drugiej części meczu Szmal nadal bronił niczym w transie, dzięki czemu w 40 minucie Polska prowadziła aż sześcioma bramkami. Potem Niemcy odrobili część strat, powodując w naszych szeregach nerwową końcówkę. Nasz zespół nie dał sobie jednak wydrzeć zwycięstwa. Dwa, bardzo ważne gole, strzelił w końcówce spotkania debiutujący w dużej imprezie Tomasz Rosiński.

Drugie spotkanie, ze Szwedami, wygrane przez Polaków 27:24, trzymało w napięciu do ostatnich sekund. Początek meczu należał do naszych rywali, którzy w przeciągu zaledwie kilku minut wyszli na prowadzenie 8:4. Przełom w grze naszego zespołu nastąpił z wejściem na plac gry Tomasza Rosińskiego – najmniej doświadczonego z naszych reprezentantów. Rosiński rozegrał mecz życia, wbijając Szwedom sześć goli. Po raz kolejny świetnie w bramce spisywał się Sławomir Szmal.

Polacy zasłużenie wygrali oba mecze, udowadniając tym samym, że będą liczyć się w walce o złoty medal tych mistrzostw. Dziś wieczorem zagrają trzeci, ostatni już grupowy mecz. Ich rywalem będzie rewelacja tej imprezy, Słowenia, która po zwycięstwie ze Szwecją zremisowała z Niemcami.

No Responses Yet to “Team Wenty nie zawodzi”